ARCHIWUM. ODWOŁANY! Szczecin. Koncerty. 07.05.2011. Piotr Rogucki

29/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Piotr Rogucki
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 7 maja 2011 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 38zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu)
KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY z powodu niskiej sprzedaży biletów
Bilety z dołączonym paragonem można zwracać w miejscu ich zakupu

W sobotę 7 maja 2011 w szczecińskim Słowianinie w ramach trasy koncertowej promującej album „Loki – wizja dźwięku” wystąpi Piotr Rogucki.

Piotr Rogucki – wokalista i frontman-znanej fanom muzyki rockowej- grupy Coma,

:: szczegóły koncertu i materiały video w rozwinięciu ::

która na rynku polskim zadebiutowała w 2004 roku albumem „Pierwsze wyjście z mroku” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2004), zdobyła wierną publiczność dzięki energetycznym koncertom i potwierdziła swoją pozycję na scenie rockowej dzięki platynowym płytom „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2006), „Hipertrofia” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2008) podjął się realizacji solowego albumu, którego premiera zapowiadana jest na marzec 2011 roku.

Piotr Rogucki swoją karierę sceniczną rozpoczynał grając solo z towarzyszeniem gitary, by dopiero potem związać się z łódzką grupą i przejść na stronę rocka. Jak sam mówi „od zawsze planowałem wydanie albumu solowego czując pokłady ekspresji całkiem odmienne od tych prezentowanych w zespole Coma i szukając dla nich właściwego ujścia”.

Tymczasem po latach starań plany nabrały realnej postaci. Album o tytule „Loki – wizja dźwięku”, jak mówi sam Piotr Rogucki „jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nie powstał”.

Album, w piętnastu odsłonach, opowiada historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki – postaci o ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiącego stereotypy i wzbudzającego kontrowersje, który przy tym jest bezkrytycznie uwielbiany przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety.

Oryginalne interpretacje wokalne na płycie zawierają elementy recytacji, czasem z pogranicza ekspresji znanej z wykonań musicalowych i teatralnych, odsłaniają kompletnie odmienne, od prezentowanych fanom Comy, środki wyrazu używane przez Piotra Roguckiego.
Teksty jego autorstwa zawiązują się w niestereotypowe i odważne konstrukcje z dużą wrażliwością słowa, poczuciem humoru, odrobiną zgryźliwej ironii i zaskakującą lekkością, sprawiają że w świecie Lokiego słuchacz czuje się jak z wizytą w mieszkaniu u sąsiadów, podglądając z przyjemnością często folklorystyczne i na wskroś polskie pejzaże.

Muzycznie bez najmniejszych wątpliwości Rock, choć to pojęcie zbyt ogólne, bowiem trudno wrzucić to wydawnictwo do jakiegoś konkretnego worka. Muzyka autorstwa Piotra Roguckiego w doskonałych, często eksperymentalnych aranżacjach, coraz bardziej znanego wśród słuchaczy brzmień alternatywnych multiinstrumentalisty i producenta Mariusza Wróblewskiego. Brzmienie pod wyraźnymi wpływami zespołów brytyjskich ciekawie skonfrontowane z całą gamą możliwości wokalnych Roguckiego. Płyta ryzykowna ale pełna dobrych utworów, które mają szansę sprawdzić się nie tylko podczas słuchania w domu ale również na planowanej w kwietniu trasie koncertowej.

Zaplanowana już TRASA KONCERTOWA PROMUJĄCA PŁYTĘ PIOTRA ROGUCKIEGO obejmie kilkanaście najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Na koncertach Piotr, z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu, zaprezentuje materiał z albumu, oczywiście nie zabraknie też niespodzianek…

:: materiały video ::