ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.07.2013. Różany Ogród Sztuki KONCERT: Szymon Orłowski Trio @ Ogród Różany w Szczecinie

05/07/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, 07.07.2013, imprezy plenerowe, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, 07.07.2013, imprezy plenerowe, w Szczecinie Koncert: Szymon Orłowski Trio
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 7 lipca 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Różany Ogród Sztuki zaprasza na koncert znanego szczecińskiego artysty, muzyka i basisty

:: więcej informacji o wydarzeniu w rozwinięciu…


Szymon Orłowski to szczeciński artysta, muzyk, basista, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Dobrze znany w środowisku muzycznym jako kompozytor, instrumentalista i aranżer.

W swoim dorobku artystycznym ma już zrealizowane płyty z gatunku muzyki jazzowej, poezji śpiewanej, oraz z różnego rodzaju kombinacji tychże. Zrealizował miedzy innymi projekt GRANIE HERBERTA – wydawnictwo płytowe oraz koncert live uświetniające obchody Szczecińskich Dni Herberta oraz projekt RYKOSZEPT będący zbiorem autorskich kompozycji wydanych na płycie oraz z którym zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach muzycznych. Oprócz tego na stałe współpracuje z zespołem SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI z którym nagrał cztery albumy i koncertuje w kraju i za granicą, a który to zespół uznawany jest za klasykę gatunku „poezja śpiewana”.

Szymon Orłowski opracował muzykę do dwóch spektakli: opartego na twórczości Andrzeja Zauchy „Dobranoc Mr Blues” oraz na twóczości Heleny Majdaniec „Jutro Będzie Dobry Dzień”, które są wystawiane w Szczecinie w Piwnicy Artystycznej Loft.

Projekt Jutro Będzie Dobry Dzień został również wydany w formie albumu CD z utworami ze spektaklu. Ze swoim jazzowym trio „Clockwork” (z Maćkiem Wróblem i Łukaszem Poprawskim) nagrał i wydał pod koniec 2011 roku płytę „Myopic”. Razem z Magdaleną Wilento stworzył interesujący duet basowo – wokalny, który zdobywa coraz większą popularność wśród publiczności. Stale koncertuje w różnych składach, prowadzi i organizuje warsztaty muzyczne oraz inne inicjatywy artystyczno – muzyczne.

Koncert: Szymon Orłowski Trio
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 7 lipca 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY