ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.03.2012. CtrlA + TPN25 + Kabanos

04/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: CtrlA + TPN25 + Kabanos
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
sala koncertowa (dawny DK Kolejarz)
Kiedy: 9 marca 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

Rockerowa propozycja na piątek 9 marca 2012 to trzy świetne zespoły na jednej scenie…

:: szczegóły koncertu, informacje o zespołach oraz materiały video w rozwinięciu…

KABANOS
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej. Grupa bez podpisanego kontraktu ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą polskiej sceny alternatywnej. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym nakładzie) płyty. 10 marca premiera ich trzeciego albumu „Kiełbie we łbie”. Singiel z tej płyty „Baba i dziad” można obejrzeć na YouTube.

Kabanos powstał w 1997 roku jako muzyczny żart dwóch kolegów z podstawówki. Ich początki to śpiewanie do podkładów z muzyki innych zespołów okraszone cytatami z filmów Stanisława Barei… Gdy ich przeróbki zrobiły furorę w radiu, pojawiły się pierwsze propozycje koncertowe, czego następstwem było uformowanie się organicznego składu muzycznego. W 2006 roku zespół wszedł do profesjonalnego studia nagraniowego, gdzie zarejestrował swój pierwszy, autorski, wyprzedany już album „Zęby w ścianę”. Ich ewolucja jest dostrzegalna z każdą kolejną płytą. Dla tego zespołu bariery nie istnieją.

TPN 25
„Legendarna Formacyja Pan Krokowa ze Stolycy” TPN 25 to projekt muzyczny stworzony przez członków Zespołu Filmowego SKURCZ. Ich muzykę ciężko sklasyfikować, dużo w niej wpływów punk rocka, ale też część utworów może być uznana za reggae, deathmetal czy satyrę. Swoją muzykę sami określają jako „happy hardcore”. Jedno jest pewne – TPN 25 to formacja na wskroś alternatywna. Muzyka jednak nie jest tak ważna jak absurdalne teksty, na których wszystko się opiera. Cytaty z utworów TPN 25 w dużej mierze mają już status „kultowych”, a fani zespołu tworzą swoistą subkulturę, która jest zupełnie niezrozumiała dla osób z zewnątrz.

CtrlA – to zespół, który nie lubi mówić o sobie. To czwórka kolesi, którzy po prostu lubią się spotykać, tworzyć muzę i grać. Obecny skład kapeli powstał pod koniec 2011 roku i na dzień dzisiejszy wygląda następująco: Przemo – perka, Mateo – wiosło, Lui – niskie tony, Zeto – darcie japy. W kwietniu 2012 planują nagranie pierwszego materiału demo, a w międzyczasie grać koncerty gdzie się tylko da. Muzykę i teksty piszą wspólnie, a swoją zmierzającą ku słońcu twórczość promują pod wszystko mówiącym hasłem „zdążyć przed końcem świata”.

:: materiały video powiązane z koncertem ::