ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.09.2016. Kamil Bednarek @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.09.2016. Kamil Bednarek @ Dom Kultury Słowianin

04/09/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Bednarek na koncercie w Szczecinie…

Kamil Bednarek - koncerty w SzczecinieKoncert: Kamil Bednarek
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 9 września 2016 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), dostępne na bilety.fm

KAMIL BEDNAREK swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin.

Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi – KAMILOWI BEDNARKOWI, który zdobył II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN.

To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj”, który został wydany w listopadzie 2010 stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W listopadzie 2011 basista Kuba Wojciechowski opuszcza szeregi zespołu.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK.

W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy”, na antenie TVP2, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców.

Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie, jako gość specjalny, wykonując łącznie 5 autorskich kompozycji. W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie.

Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012, przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys płyty, zatytułowanej „Jestem”. Było to pierwsza w dyskografii młodego artysty pozycja, wydana pod szyldem BEDNAREK.

Nowy album został wyjątkowo ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Utwory takie jak „Jestem sobą…”, „Think About Tomorrow”, nastrojowa „Cisza” czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” stanowią na dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

W 2013 roku kapela po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie czy Leeds.

W październiku po raz pierwszy Bednarek udał się na tournee po Stanach Zjednoczonych.

Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką jest mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością…

na koncercie w Szczecinie zespół wystąpi w składzie:

Kamil Bednarek – wokal, saksofon
Piotr „Piter” Bielawski – gitara
Piotr „Zwierz” Stanclik – bas
Radek Szyszkowski – instrumenty klawiszowe
Maciek Pilarz – perkusja

:: materiały video powiązane z koncertem