ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.11.2012. Neony & Kumka Olik

01/11/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, Neony, Kumka Olik

Koncert: Neony & Kumka Olik w SzczecinieKoncert: Neony & Kumka Olik
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 9 listopada 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

KUMKA OLIK mówią: „Chcieliśmy mieć piosenki, najlepsze jakie potrafimy stworzyć. I gitary, dużo gitar.”…

:: szczegóły koncertu i informacje o wykonawcach w rozwinięciu…

Kumka Olik to jedna z najciekawszych młodych grup muzycznych w Polsce. Uznawany przez krytyków za najważniejszego nowego wykonawcę ostatnich lat zespół, na koncie ma trzy płyty długogrające, „Jedynka” (2009), „Podobno nie ma już Francji (2010), „Nowy koniec świata” (2011).

O swoim ostatnim albumie KUMKA OLIK mówią: „Chcieliśmy mieć piosenki, najlepsze jakie potrafimy stworzyć. I gitary, dużo gitar.”. To właśnie mocne, gitarowe piosenki są firmowym atutem zespołu – bogate inspiracje, urozmaicone aranżacje poparte solidnym warsztatem i przede wszystkim lekkość w generowaniu przebojowych melodii stanowią o sile zespołu. Pomimo ewidentnie zachodniego myślenia o kompozycjach, w muzyce Kumka Olik słychać echa tradycji polskiej muzyki rockowej.

Podczas dotychczasowej pięcioletniej działalności zespół wystąpił na wielu ważnych scenach, m.in. Przystanek Woodstock, Open’er, Off Festiwal, Jarocin Festiwal, Top Trendy, KFPP Opole. Ponad sto koncertów klubowych, występy na antenie stacji radiowych i podczas imprez plenerowych naoliwiły tryby Kumka Olik, koncertowo zespół stanowi symbiozę młodzieńczej energii i doświadczenia.

Neony – wrocławska grupa rockowa, poruszająca się w stylistyce alternatywnego rocka. Założona w 2008 roku przez wokalistę i gitarzystę Dawida Zająca. W składzie: Grzegorz Sawa-Borysławski – bas (ex. Dust Blow), Jakub Zublewicz – gitara (ex. Lili Marlene), Tomasz Garbera – bębny (m.in. Coffee Break). Laureat festiwalu w Jarocinie (2010 rok). Wraz z pojawieniem się pierwszego wydawnictwa (EP) został nakręcony pierwszy, profesjonalny teledysk do utworu Gorący Styczeń. W styczniu 2010 roku zespół nagrał swój debiutancki album „Niewolnicy Weekendu” (ukazał się w sklepach 25.01.2011) oraz nawiązał współpracę z menagerem muzycznym Tomkiem Lektarskim i agencją Lion Stage Management. Chcąc zachować stuprocentową niezależność, debiut wydawniczy firmują sami muzycy, nie wiążąc się z żadną wytwórnią płytową i wieloletnim kontraktem.

Neony, czyli neo indie hindu post pop punkowa fantastyczna czwórka (rób co chcesz!) inspirowana dwójką z shiftem, owocami wiśni i wakacjami w Pobierowie. ekspresywni, niebanalni, ze wzorową rockandrollową blazą na twarzy niosą treści mało poważne, ale jakże ważne. nastawieni na odbiór, ślą po przewodach swe impulsy, by wkrótce rozbłysnąć, robią małe zwarcia, ale bez większego spięcia.

Koncert: Neony & Kumka Olik
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 9 listopada 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)