ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.01.2013. Czwartkowe Wieczory Chóralne. Chór Kameralny ZUT

03/01/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, koncerty, Czwartkowe Wieczory Chóralne, w Szczecinie, Chór Kameralny ZUT

Koncert: Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie dyrygent: Iwona Salamon Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin sala Księcia Bogusława X Kiedy: 10 stycznia 2013 (czwartek), start godz. 18:00 Koncert: Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie
dyrygent: Iwona Salamon
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
sala Księcia Bogusława X
Kiedy: 10 stycznia 2013 (czwartek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…


Czwartkowy Wieczór Chóralny – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego powstał w Akademii Rolniczej w Szczecinie w 1991 roku z inicjatywy dyrygenta – Iwony Wiśniewskiej – Salamon.

Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni, więc skład chóru ulega ciągłym zmianom.

Repertuar obejmuje muzykę sakralna, ludową, rozrywkowa oraz gospel.

W dorobku zespołu znajdują się „Carmina Burana” C.Orffa, „Stella Coeli” J.M.Kraussa, „Msza G-dur” F.Schuberta, „Sancta Caecilia” i „Missa Brevis„ M.Sawy, „Requiem” i „Msza Koronacyjna” W.A. Mozarta, „IX symfonia” L.v.Beethovena, „Missa Brevis” i „Msza o pokój” J. Szopińskiego oraz wiele innych utworów wokalno – instrumentalnych.
Chór koncertował w Szwecji, Danii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji i Estonii oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Słowacji a także na Wyspach Owczych. Jest laureatem wielu konkursów chóralnych w Polsce, Europie i na świecie. Dorobek artystyczny zespołu został utrwalony na 4 kasetach i 10 płytach CD. Zamieszczone są na nich utwory polskie, muzyka filmowa, twórczość współczesnych kompozytorów szczecińskich oraz kolędy i muzyka gospel.

Od 2009 zespół rozpoczął działalność w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, który objął nad nim patronat. W swej działalności artystycznej stara się zachować kameralny styl i charakter oraz młodzieńcze i radosne brzmienie.

Iwona Wiśniewska – Salamon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w 1990 r. uzyskała tytułu magistra sztuki.
W 1991 roku stworzyła Chór Kameralny przy Akademii Rolniczej (od 2009 r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś.
W 2004 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
W 2011 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej.

Koncert: Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie
dyrygent: Iwona Salamon
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
sala Księcia Bogusława X
Kiedy: 10 stycznia 2013 (czwartek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny