ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.05.2013. Lance Lopez @ Free Blues Club

02/05/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Lance Lopez, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Lance Lopez, w SzczecinieKoncert: Lance Lopez
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 10 maja 2013 (piątek), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 85zł (przedsprzedaż), 90zł (w dniu koncertu)

UWAGA!
Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie w kraju – wystąpi Lance Lopez – zabójcza gitara z Teksasu.

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Zapowiada się prawdziwa teksańska masakra gitarą elektryczną.

Lance Lopez, jako profesjonalny muzyk pracuje od 14ego roku życia.

Zaczynał grając w lokalnych barach w okolicach Nowego Orleanu. Jego kariera muzyczna nabrała tempa jeszcze w liceum, kiedy Lance angażował się w wiele projektów muzycznych i zespołów z którymi koncertował przynajmniej trzy razy w tygodniu.

W wieku 17stu lat podpisał umowę z legendą soulu – Johnnie Taylorem. Lance wyruszył z Taylorem w półroczną trasę koncertową grając obok takich oso bobowości, jak BOBBY BLUE BLAND, JOHNNY GUITAR WATSON, LITTLE MILTON, MARVIN SEASE czy BOBBY RUSH.

Kolejne kontrakty, to kolejne wielkie nazwiska. W wieku 18-stu Lance zawiązał współpracę ze znanym bluesmanem LUCKY PETERSON’em, z którym wyruszył w trzyletnią trasę koncertową grając na jednej scenie z BOOTSY COLLINS’em, LARRY GRAHAM’em, LITTLE RICHARD’em, JIMMIE VAUGHAN’e,, JUNIOUR WELLS’em oraz LUTHER ALLISON’em.

W 1998 Lance nagrał swój debiutancki krążek “FIRST THINGS FIRST” wyprodukowany przez Buddy Miles’a oraz Jay Newland’a.

Jesienią 1999 Lopez wygrał Southeastern Regional JIMI HENDRIX Electric Guitar , prestiżowy konkurs w Nowym Orleanie organizowany przez EXPERIENCE HENDRIX.
W grudniu 2000 Lance wyruszył w swoją pierwsza niezależną trasę koncertową po Europie z własnym zespołem. Intensywnie koncertował otwierając muzyczne wydarzenia obok STEVE VAI’a, JEFF BECK’a i BB KING’a.
Zdobył nagrodę Najlepszego Zespołu Bluesowego sponsorowaną przez Dallas Music Awards.

Lata 2003-2005 Lance spędził w studio w Nowym Yorku przygotowując materiał na autorską płytę GROOVEYARD RECORDS. Na krążku gościnnie wystąpili ERIC GALES (WALL OF SOUL) oraz DOUG PINNICK z zespołu KING’S X.
W 2005 Lance we współpracy z TOMMY SHANNON’em i BUDDY MILES’em utworzyli nowy skład BAND OF TROUBLE z którym zagrali na jednej scenie z takimi postaciami, jak RICK DERRINGER, JOE BONAMASSA czy KENNY WAYNE SHEPHERD.

W 2007 Lance wydał swój kolejny przebój sam nagrywając wszystkie ścieżki instrumentalne. W 2008 podczas trasy koncertowej po Europie występował na jednej scenie obok ZZ TOP, WHITESNAKE, DEF LEPPARD, TEN YEARS AFTER oraz JIMMY CLIFF.

W 2012 nagrał kolejny autorski album wyprodukowany przez JIM GAINES’a, jednego z najbardziej znanych producentów Rockowo-Bluesowych. Lopezowi na scenie towarzyszy basista CHRIS GIBSON i perkusista JIMMY DRETA.

Koncert: Lance Lopez
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 10 maja 2013 (piątek), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 85zł (przedsprzedaż), 90zł (w dniu koncertu)