ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.05.2014. Frank McComb & Ania Szarmach @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.05.2014. Frank McComb & Ania Szarmach @ Free Blues Club

04/05/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Frank McComb, Ania Szarmach, weekend, w Szczecinie

Szczecin. Koncerty. 10.05.2014. Frank McComb & Ania Szarmach @ Free Blues ClubKONCERT: Frank McComb & Ania Szarmach
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 10 maja 2014 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 40zł (przedsprzedaż), 50zł (w dniu koncertu)

W maju 2014 roku znakomity Frank McComb odwiedzi Polskę na partnerkę podczas swoich koncertów ponownie wybrał Anię Szarmach.

10 maja (2014) wystąpią w klubie Free Blues Club w Szczecinie.

Ich wzajemna fascynacja wszelakimi odcieniami muzyki soul, r’n’b oraz jazzu daje nam zapowiedź i gwarancję niespotykanego muzycznego show na światowym poziomie.

Ten wyjątkowy wieczór muzyczny będzie się składał z dwóch części koncertowych. W pierwszej z nich wystąpi Ania Szarmach z kameralnym składem łączącym brzmienie wibrafonu i fortepianu z instrumentami perkusyjnymi. Drugą część wypełni wybitny amerykański wokalista i pianista Frank McComb, który wystąpi z solowym recitalem z towarzyszeniem fortepianu.

Podczas tego wieczoru muzycznego Frankowi I Ani towarzyszyć będzie znakomity skład muzyków:
Grzegorz Jabłoński (instrumenty klawiszowe), Piotr Żaczek (bas), Robert Luty (perkusja) oraz Damian Kurasz (gitara)

To jedyna okazja, aby obejrzeć wydarzenie w którym dwa odrębne koncerty i repertuary łączą się w jeden muzyczny spektakl. Całość będzie utrzymana w bardzo kameralnej, niemal intymnej konwencji, która dzięki prostocie i szlachetności akustycznego brzmienia instrumentów ma wprowadzić słuchacza w najbliższy kontakt z żywą muzyką.

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Gościnnie zapraszana do wielu muzycznych projektów – jej głos i chóry można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach.

Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Polucjanci, Sistars czy Kayah. Wydała trzy solowe albumy. Doceniona przez publiczność i krytyków. Nominowana do Nagrody Fryderyków oraz Super Jedynek.

Frank McComb – amerykański soulowo-jazzowy wokalista, klawiszowiec i kompozytor. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera.

Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie.

Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke , George Benson, Brandford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.