ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.08.2014. Lady Summer Jazz . Amfiteatr JAZZ café: Karen Edwards + Adam Czerwiński Trio @ Teatr Letni, Szczecin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 10.08.2014. Lady Summer Jazz . Amfiteatr JAZZ café: Karen Edwards + Adam Czerwiński Trio @ Teatr Letni, Szczecin

04/08/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, amfiteatr, teatr letni, weekend, Park Kasprowicza, koncerty, Lady Summer Jazz, amfiteatr JAZZ café, w Szczecinie

Szczecin, amfiteatr, teatr letni, weekend, Park Kasprowicza, koncerty, Lady Summer Jazz, amfiteatr JAZZ café, w Szczeciniekoncert: Karen Edwards + Adam Czerwiński Trio
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. Szczecin
Kiedy: 10 sierpnia 2014 (niedziela), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Amfiteatr Scena Jazz Café to realizowany już od trzech lat przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe projekt popularyzacji muzyki jazzowej i pokrewnej wśród mieszkańców Szczecina i turystów spacerujących alejkami największego szczecińskiego parku – Parku Kasprowicza.

W niedzielne, wakacyjne popołudnia pod zadaszeniem Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie powstaje kameralna scena gdzie można posłuchać dobrej muzyki jazzowej i pokrewnej.

Całość ma przypominać atmosferę dawnych koncertów promenadowych, kiedy to w ramach niedzielnego wypoczynku oprócz przyjemności spaceru wśród pięknej parkowej zieleni można było również posłuchać przyjemnej, relaksującej muzyki.

Karen Edwards urodzona w w Greenville w Południowej Karolinie USA. Jej pierwszym nauczycielem był ojciec, dyrektor muzyczny lokalnego kościoła Baptystów.

Od dzieciństwa muzyka soul i gospel była jej główną inspiracją. Wybitna wokalistka i pianistka. Karen Edwards została absolwentką Uniwersytetu Północnego w Teksasie w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistą, wielokrotnie nominowaną do nagrody Grammy za jej dokonania.

Pracowała z wieloma znanymi na całym świecie artystami, takimi jak: Stevie Wonder, Peabo Bryson i Tonny Bennett, Pharoah Anders. Ostatnio miała okazję współpracować ze słynnym Prince.

Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych. Od kilku lat, jako główna gwiazda miała cotygodniowy show w Atlancie. Występowała na całym świecie i wielokrotnie w Europie, gdzie po sukcesach w Niemczech dostała propozycję nauczania śpiewu jazzowego i improwizacji w Richard Strauss Konserwatorium w Monachium.

Ma status gwiazdy, znana głównie w USA, gdzie obok koncertów wystąpiła w kilku filmach muzycznych. Jest również wspaniałą aktorką.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia.

Jej koncerty to nie tylko fantastyczne muzyczne przygody, ale także znakomity pokaz. Przez kila lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną. Z tym składem miała wiele koncertów w całej Europie.

:: materiał video powiązany z koncertem