ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 12.10.2013. Eric Gales LIVE! @ Free Blues Club

07/10/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Eric Gales, Eric Czar, TC Tolliver, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Eric Gales, w SzczecinieKONCERT: Eric Gales LIVE!
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 12 października 2013 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 99zł (przedsprzedaż), 120zł (w dniu koncertu)

Jedyny koncert w Polsce – Eric Gales wraz z fantastycznym składem zespołu (Eric Czar, TC Tolliver)…

:: więcej o koncercie i materiał video w rozwinięciu…

ERIC GALES – jeden z najlepszych gitarzystów Rythm & Blues-owych na świecie, odbędzie jesienną trasę koncertową po Europie podczas której zagra jedyny koncert w Polsce właśnie w Szczecinie we Free Blues Clubie.

Eric Gales, urodzony w Memphis, USA już w wieku 16 lat znany był na całym świecie. Nazwany „cudownym dzieckiem gitary” i „kontynuatorem Jimiego Hendrixa”.

Debiutował wraz z braćmi w zespole The Gales Brothers, który gościł na listach przebojów w latach 90’. Obecnie Eric ma na swoim koncie 12 albumów i kilkadziesiąt gościnnych udziałów na płytach innych artystów oraz na różnych składankach.

Eric Gales był wielokrotnie wybierany przez magazyny muzyczne jako najlepszy gitarzysta bluesowy i jest urzeczywistnieniem wszystkiego co można sobie wyobrazić na temat świetnego gitarzysty. Potężne brzmienie w stylu Jimiego Hendrixa wraz z rockowym rytmem i niesamowitym bluesowym „feelingiem”. Gales koncertował z Carlosem Santaną, gościł wraz z Steve Vaiem, Erickiem Johnsonem czy Living Colour na trasach koncertowych Tribute to Hendrix, organizowanych przez rodzinę Jimiego. Koncertował z B.B. Kingiem, a aktualnie zasila skład zespołu Lauryn Hill.

Towarzyszy mu Erick Czar, który jest znany z długoletniej współpracy z Joe Bonamassą i niesamowitej gry na bezprogowej gitarze basowej. Na perkusji zagra TC TOLLIVER zasilający takie składy jak KISS czy Plasmatics oraz zespół TM Steavensa. To trio to najlepsza liga, otwiera fenomenalny rozdział w muzyce Blues & Rockowej. Zapiąć pasy, TOPACT!

:: materiał video powiązany z koncertem

KONCERT: Eric Gales LIVE!
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 12 października 2013 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 99zł (przedsprzedaż), 120zł (w dniu koncertu)