ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.03.2018. Scott Henderson Trio @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.03.2018. Scott Henderson Trio @ Free Blues Club

10/03/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

jedyny koncert w Polsce…

13.03.2018 Scott Henderson Trio, koncert w SzczecinieKONCERT: Scott Henderson Trio
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 13 marca 2018 (wtorek), START godz. 20:00
BILETY: 99 zł, do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

Scott Henderson uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych i oryginalnych gitarzystów w historii jazzu.

Współpracował między innymi z Joe Zawinulem oraz Chickiem Coreą. W 1984 roku, wraz z basistą Garym Willisem, założył supergrupę Tribal Tech, uważaną za jeden z najważniejszych zespołów fusionowych.

W ciągu swojej kariery Scott nagrał pięć płyt solowych, w tym ostatnią „Vibe Station” w maju zeszłego roku.

Urodzony w 1954 roku, Scott Henderson dorastał w czasach, gdy blues-rock był na samym szczycie. Scott kształtował się muzycznie w Południowej Florydzie, gdzie występował w klubach z różnymi zespołami. Grali wszystko: od Led Zeppelin po Jamesa Browna.

Gdy zaczynał, Henderson czerpał z muzyki Jimmy’ego Page’a, Jeffa Becka, Jimi’ego Hendrixa, Ritchie Blackmore’a, a także świetnych gitarzystów bluesowych tj. Alberta Kinga i Buddy’ego Guy’a.

Mimo, że Henderson twierdzi, że jest bardziej blues-rockowym muzykiem, to jednak wpływy jazzu doprowadziły go do stylu grania i komponowania, z którego słynie obecnie. Scott ukończył szkołę na Florida Atlantic University, a następnie przeniósł się do Los Angeles, gdzie grał i nagrywał z zespołem Chick Corea’s Elektric Band, ze skrzypkiem Jean-Luc Ponty, basistą Jeffem Berlinem oraz Joe Zawinulem z Weather Report.

Henderson założył w 1984 roku zespół Tribal Tech z basistą Gary’m Willisem. Po dziewięciu uznanych przez krytyków albumach łącznie z najnowszym „Rocket Science” wydanym w listopadzie 2000 roku, Henderson udowodnił, że zasługuje na miano mistrza – muzyka i kompozytora światowej klasy.

W 1991 roku został uznany „#1 Jazz Guitarist” przez magazyn Guitar World, a w styczniu 1992 roku zdobył tytuł najlepszego gitarzysty jazzowego w plebiscycie magazynu Guitar Player.

Jego pierwszy solowy album „Dog Party”, który był muzycznym powrotem do korzeni, zdobył tytuł najlepszego bluesowego albumu 1994 roku magazynu Guitar Player. Drugi bluesowy album to duet Hendersona z legendarną wokalistką Thelmą Houston. „Tore Down House” został wydany w kwietniu 1997 roku i otrzymał czterogwiazdkowe recenzje w magazynach Jazz Times, Guitar Player, Guitar, Guitar Shop i L.A Jazz Scene. „Well to the Bone”, trzecie i najbardziej doskonałe dzieło Hendersona jako lidera, to płyta, którą obecnie gra na żywo jego zespół z Johnem Humphreyem na basie i Alanem Hertzem na perkusji. Trio koncertowało intensywnie w USA, Europie, Ameryce Południowej i Japonii, grając muzykę z bluesowych albumów, a także muzykę Hendersona nagraną jako Tribal Tech. Scott wydał także dwa albumy z Vital Tech Tones, trio współpracujące z basistą Victorem Wootenem i perkusistą Steve’em Smithiem.

Najnowszą perełką w dyskografii Scotta jest solowy album „Vibe Station” z 2015 roku. Płyta utrzymana jest w klimatach fusion i dobrego rocka – to prawdziwa uczta dla sympatyków gatunku. I także tutaj wpływy jazzowe są niezaprzeczalne. Na płycie oprócz samego Scotta słychać Travisa Carltona (bas) i Alana Hertza (perkusja).

Jak to często bywa z muzykami podobnego kalibru, popyt jest tak duży, że Scott dzieli się swoją wiedzą z obecnym pokoleniem gitarzystów. Jest wykładowcą w Musician’s Institute w Hollywood i pisze teksty dla magazynów Guitar Player, Guitar World i Guitar School. Alfred Publishing wydał dwa filmy instruktażowe Hendersona: „Jazz Fusion Improvisation” i „Melodic Phrasing” na jednej płycie DVD zatytułowanej „Scott Henderson – Jazz Rock Mastery”. The Scott Henderson Guitar Books, dwa zbiory jego kompozycji, są dostępne w wydawnictwie Hal Leonard, podobnie jak jego najnowsza książka „Jazz Guitar Chord System”, rewolucyjny sposób do nauki muzyki jazzowej.

podczas koncertu w Szczecinie SCOTT HENDERSON TRIO wystąpi w składzie:

Scott Henderson – gitara
Archibald Ligonniere – perkusja
Romain Labaye – bas

:: materiał video powiązany z koncertem

https://youtu.be/uGN0p53jz8Y

13.03.2018 Scott Henderson Trio, koncert w Szczecinie

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
koncert: Scott Henderson Trio
⎚ gdzie:
Free Blues Club, ul. Powstańców Wlkp. 20,Szczecin,zachodniopomorskie-70-110
⇘ start:
13/03/2018
⇙ koniec:
13/03/2018
$ bilety: