ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.12.2013. Transsexdisco, Romantycy Lekkich Obyczajów @ Dom Kultury Słowianin

07/12/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Tides form Nebula, Disperse, Frames, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Tides form Nebula, Disperse, Frames, koncerty w SzczecinieKoncert: Transsexdisco, Romantycy Lekkich Obyczajów
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 13 grudnia 2013 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 32zł (w dniu koncertu)

Zespół transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to rock z elementami popu i elektroniki.

Kompozycjom nie brakuje również charakterystycznej dla zespołu energii punk-rockowej. W dorobku płytowym znajdziemy debiutancką „Ultrachemię” oraz drugą płytę wydaną nakładem wytwórni – „Transsexdisco”, na której znajduje się kawałek Uboczny Efekt Narzekania, który osiągną 2 miejsce na liście NRD radia EskaRock.

Zespół Transsexdisco zdobył wiele wyróżnień i nagród. Zespół ma za sobą kilka tras koncertowych, oraz festiwali. W koncertowym dorobku zespołu znajduje się kilka występów m.in. z zespołem Strachy na Lachy oraz Hurt, na jednej trasie koncertowej. Zespół grał również z takimi gwiazdami jak Enej, Kult, Chassis, Power of Trinity…

Zespół Transsexdisco wystąpił w Szczecinie w 2010 roku na festiwalu Gramy, gdzie zdobył dużą aprobatę publiczności.

Transsexdisco tworzą: Damian Lange (gitara, śpiew, kompozycje, teksty), Krzysztof Napiórkowski (bas), Marcin Matyszewski (klawisze), Paweł Łach (perkusja)

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange (l.29) i Adam Miller (l.24). Obaj muzycy mieszkają na stałe w Olsztynie, tam też najczęściej tworzą i nagrywają piosenki. Styl w jakim grają to połączenie folku, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu.
Siłą olsztyńskiego składu są teksty, które pisze Damian. Muzykę i teledyski tworzy Adam. Pod nazwą zespołu kryją się miłość, która inspiruje ich sztukę, oraz młodość, która objawia się w piosenkach energią i dystansem do poważnych tematów. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój pierwszy album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”.

Podejście Damiana i Adama do projektu Romantycy Lekkich Obyczajów jest wynikiem ich kreatywności i próby pokazania, że muzyka nie musi trzymać się określonych trendów. Wśród swoich inspiracji wymieniają wiele znanych i poważnych zespołów oraz artystów, m.in. The Beatles czy Grzegorz Ciechowski. Tworzą piosenki w sposób frywolny, opisując świat dotyczący dojrzewających ludzi. W tekstach można odnaleźć podtekst, żart, ironię, tęsknotę czy próbę odnalezienia siebie, której nie starają się narzucać słuchaczowi, lecz zainspirować go do własnych poszukiwań.
Na koncercie w „Słowianinie” usłyszymy materiał z nowej płyty zespołu.

::materiał video powiązany z koncertem