ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.05.2016. [peru] + The Throne @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.05.2016. [peru] + The Throne @ Domek Grabarza

11/05/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Mocne uderzenie w Domku Grabarza [peru] + The Throne…

[peru] koncerty w SzczecinieKONCERT: [peru] + The Throne
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 14 maja 2016 (sobota), START GODZ. 21:00
BILETY: 15 zł

W sobotę (14 maja 2016) w Domku Grabarza zagra czołowa kapela polskiego noise rocka [peru], wsparta przez miejscową ekipę The Throne.

Nie pochodzą z Ameryki Południowej lecz spod Lublina. Przedziwny zapis nazwy w żaden sposób nie przeszkodził im stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych grup głośnego grania nad Wisłą.

Grają od 2005 roku. Na koncie mają dwa długogrające albumy: „Strach” (2009) i „Ktoś z nich” (2013). Oba zostały docenione przez krytyków i zdobyły rzeszę sympatyków, którzy docenili wyjątkową mieszanką posthardcore’owej burzy, jazgotliwych noise rockowych gitar i wręcz poetyckich, zaangażowanych tekstów.

Ale [peru] to przede wszystkim skład koncertowy, przemierzający Polskę wzdłuż i wszerz. Do Szczecina przyjadą po raz pierwszy. I przybędą już z dwoma nowymi krążkami – jeden z nich to siódemka „Krew”, drugi to split z zagraniczną formacją Buzz Rodeo.

[peru] tworzą: endrju, jorge i orzeł

Przybyszów wesprą chłopaki z The Throne: Michał, Paweł, Arek, Patys i Krzysiek. Ich muzyka to okolice klimatów post metalowych i dark hardcorowych, które są jedynie wyjściem do dalszych muzycznych poszukiwań, sięgając aż do post-rocka i stonera.

Zadebiutowali w 2015 roku płytą „Singularity”. To propozycja dla mających otwarte głowy i lubiących ciężkie granie.

[peru] koncerty w Szczecinie