ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.11.2011. Nad Porami Roku. Szczecińskie Wierszogranie

07/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Szczecińskie Wierszogranie: Nad Porami Roku
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 14 listopada 2011 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

Koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie organizowanego przez SZOK czyli Szczecińską Offensywę Kulturalną.

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Nad Porami Roku to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego, wykonująca poezję śpiewaną. Zespół chętnie występuje na festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej.

Od 2008 roku, koncertuje rokrocznie na Litwie w ramach International singers-songwriters festival IT’S ME. Laureat festiwalu w Myśliborzu – Grand Prix. Laureat Festiwalu Kropka 2011 – nagroda specjalna.

Koncerty zespołu to niepowtarzalny styl, brzmienie i klimat niebanalnej muzyki skłaniającej do refleksji i wzruszeń. Muzycy występują w salach koncertowych i w klubach, grają dla młodzieży i osób dojrzałych, dla ludzi kochających poezję śpiewaną, sympatyków dobrej muzyki i piosenki literackiej.

W repertuarze Nad Porami Roku znajdują się utwory, do których inspiracje zespół czerpie z wielu kierunków muzycznych, od jazzu przez muzykę klasyczną i celtycką do poezji śpiewanej z kręgu Krainy Łagodności. Z inspiracji tej narodził się projekt muzyczno literacki nawiązujący do twórczości Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza.

Program z muzyką do wierszy Herberta i Miłosza prezentowany był wielokrotnie podczas koncertów krajowych i zagranicznych, zdobywając uznanie publiczności i prasy.

Nad Porami Roku to:
Maciej Kopka (skrzypce, śpiew), Jarek Herbot (bas, śpiew), Wojtek Leśniak (gitara, śpiew, muzyka, aranżacja)