ARCHIWUM. ODWOŁANY! Szczecin. Koncerty. 14.12.2012. Blindead

07/12/2012 1 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Blindead, God’s Own Prototype, Butterfly Trajectory

Koncert: Blindead zagrają: Blindead, God’s Own Prototype, Butterfly Trajectory  Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin Kiedy: 14 grudnia 2012 (piątek), start godz. 19:00 Koncert: Blindead
zagrają: Blindead, God’s Own Prototype, Butterfly Trajectory
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 14 grudnia 2012 (piątek), start godz. 19:00
KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY (13.12.2012)
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 30zł (w dniu koncertu)

Kolejna porcja solidnego, ciężkiego brzmienia w szczecińskim Słowianinie
:: szczegóły koncertu oraz info o zespole Blindead w rozwinięciu…

Historia zespołu Blindead sięga 1999 roku, kiedy basista Michał ‘Zima’ Zimorski i gitarzysta Mateusz ‘Havoc’ Smierzchalski postanowili, początkowo dla własnej przyjemności grania, założyć zespół – Incorrect Personality.
W krótkim czasie do składu dołączyli muzycy: Marek Zieliński (Deadman) – gitara, Konrad Ciesielski – perkusja i Patryk Adamczyk – wokal.
Jednak nazwa Blindead i decyzja Havoca o odejściu z grupy Behemoth i poświęceniu się całkowicie zespołowi to rok 2003. W tym czasie do grupy dołączył również nowy wokalista, Patryk ‘Nick’ Zwoliński. W styczniu 2004 r. Michał Zimorski postanowił odejść z zespołu z powodu różnic na płaszczyźnie muzycznej.

W lipcu 2005 roku w studiu Screw Factory Studio w Dębicy Blindead zarejestrował 6 numerów, składających się na pierwszą płytę zespołu „Devouring Weakness”. Premiera miała miejsce w lipcu 2006 nakładem Empire Records. Debiut został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, jak i media muzyczne. 'Zespół stoi ponad stylistycznymi podziałami, tworząc jednocześnie muzykę na wysokim poziomie artystycznym. „Devouring Weakness” to płyta ambitna, frapująca i emocjonalna’ (Rumor.pl). Blindead promowało materiał na jedenastu koncertach w 2006 roku.

W 2006 roku do zespołu dołączyli Piotr „Zvierzak” Kawalerowski, basista, a w 2007 Bartosz Hervy, znany między innymi z Agonised by Love i twórczości solowej (H_12, HRV, Rumours About Angels), który zajął się partiami klawiszowymi i elektroniką. Od 2007 roku Blindead gra w obecnym składzie.

Autoscopia/ Murder in Phases
W 2007 roku Blindead zarejestrowało siedem nowych utworów w Screw Factory Studio w Dębicy, ponownie z Januszem Brytem w roli realizatora i współproducenta. Muzycznie zespół odszedł od typowo metalowego grania i rozwinął się w kierunku bardziej rozbudowanych, kontrastowych form, zbliżających się do stylistyki ambientu i industrialu. Na płycie w jednym z utworów na akordeonie gościnne zagrał Wacław 'Vogg’ Kiełtyka, muzyk Decapitated. Na przełomie roku jeden z utworów ukazał się na składance 'Shortcut To Polish Music’, a Blinded zagrało kilkanaście koncertów w Polsce.
Na cztery dni przed premierą nowej płyty Blindead, jako support grupy Neurosis, zagrał entuzjastycznie przyjęty koncert w warszawskiej Stodole. 'Autoscopia/Murder In Phazes’ ujrzała światło dzienne 18 sierpnia 2008 roku nakładem Foreshadow Music i Deadline Records. Płyta została entuzjastycznie przyjęta, nie tylko w Polsce. Krytycy zachwycili się niebanalnymi pomysłami, aranżacją i kompozycjami, fani pokochali połączenie ciężkiego, gitarowego grania z eksplozją emocji. Zespół promował album na koncertach w Polsce, nakład 'Autoscopii’ został wyprzedany.

Impulse
Prace nad minialbumem 'Impulse’ trwały już w 2008 roku, materiał zarejestrowany został w trójmiejskim studiu Sounds Great Promotion z Kubą Mańkowskim jako realizatorem na przełomie roku. Płyta ukazała się nakładem Foreshadow i Lou & Rocked Boys w maju 2009 roku. Tuż po ukazaniu się 'Impulse’ Blindead zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Europie (Holandia, Belgia, Austria, Czechy, Słowacja, Niemcy, Wegry). W marcu 2010 Blindead wystąpił jako jeden z nielicznych młodych zespołów na Rock Metal Fest w Krakowie. 'Impulse’ pokazuje zmianę stylu muzycznego Blindead, album jest wyraźniej nastrojowy i elektroniczny w stosunku do poprzednich wydawnictw.

Affliction XXIX II MXMVI
2010 rok to praca nad utworami na nową płytę. W lipcu roku zespół podpisał kontrakt z Mystic Production, a w sierpniu, ponownie w Sounds Great Promotion, ze wsparciem realizatorów Kuba Mańkowskiego i Jana Galbasa zaczęła się realizacja trzeciego albumu Blindead. Polska premiera ‘Affliction XXIX II MXMVI’ to 26 listopada 2010. W grudniu Blindead rusza w pierwszą część trasy promującej nowy album. Album został doskonale przyjęty przez krytyków jak i miłośników muzyki. 1 miejsce (album roku) w rankingu czytelników Metal Hammera, nominacja do Fryderyka w kategorii album roku – metal i wile innych wyróżnień dodało jeszcze większej siły zespołowi.
Na zachodzie Affliction ukazał się w kwietniu 2011.

Rok 2011 to przede wszystkim koncerty. Druga część trasy Affliction tour. Koncerty w kinach jako dźwiękowe uzupełnienie filmu My Little Bess, który powstał zainspirowany albumem „Afliction”. Koncerty na największych alternatywnych festiwalach w Polsce (Rock Metal Festival, Castle Party, Warmia Undergound Festival, Off Festival), trasa koncertowa z zespołem Behemoth i zwięńczające ten rok koncert w Rosji. Zespół jest uważany za jeden z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce.

2012
W lutym 2012 zespół rozstał się z Piotrem Kawalerowskim. Miejsce basisty zostało zasilone przez Włocha – Mattea Bassoli. W nowym składzie zespół pracuje nad nową płytą.

Aktualny skład zespołu:
Patryk Zwolinski (vocals), Marek Zielinski (guitars), Mateusz Smierzchalski (guitars), Konrad Ciesielski (drums), Matteo Bassoli (bass), Bartosz Hervy (keys + electronics)

Koncert: Blindead
zagrają: Blindead, God’s Own Prototype, Butterfly Trajectory
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 14 grudnia 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 30zł (w dniu koncertu)