ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.02.2015. Koncert walentynkowy: O czym marzy dziewczyna @ Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.02.2015. Koncert walentynkowy: O czym marzy dziewczyna @ Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

10/02/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert walentynkowy – najpopularniejsze arie operetkowe, musicalowe, pieśni neapolitańskie oraz poezja miłosna…

2015_02_15-Zamek-koncert_walentynkowyKoncert: O czym marzy dziewczyna
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
sala królowej Katarzyny Leszczyńskiej, (wejście A z dużego dziedzińca oraz wejście F od strony promenady)
Kiedy: 15 lutego 2015 (niedziela), start godz. 18
Bilety: 20zł (ulgowy), 30zł (normalny)
rezerwacje tel. 91 489 16 30

W programie koncertu najpopularniejsze arie operetkowe, musicalowe, pieśni neapolitańskie oraz poezja miłosna.

Ewa Filipowicz
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Sofii. Solistka współpracująca z wieloma scenami operowymi w kraju, m.in. w Szczecinie, Bytomiu, Krakowie, z Operą Dolnośląską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Łodzi. Operą Narodową w Warszawie. Występowała na scenach Niemiec, Belgii, Danii, Holandii i Szwajcarii. Z dużym powodzeniem wykonuje partie solowe w wielkich dziełach oratoryjno-kantatowych oraz bierze udział w koncertach muzyki współczesnej i recitalach pieśni. Ma na swoim koncie wiele znakomitych nagrań fonograficznych, m.in. Symfonia czterech snów J. Stalmierskiego czy Ave Maria. W 2001 roku uczestniczyła w mistrzowskim kursie wokalnym Fiorenzy Cossotto – interpretacji dzieł G. Verdiego.
Wyróżniona m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001), Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007). Od 2005 roku pracę artystyczną łączy z działalnością pedagogiczną.

Mirosław Kosiński
Studia wokalne ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Zdzisława Krzywickiego. Występował na scenach teatrów operowych w Europie i Ameryce Północnej. Od 1979 r. solista Opery na Zamku w Szczecinie. Prowadzi szeroką działalność koncertową i pedagogiczną.
Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt pierwszoplanowych ról operowych i operetkowych, m.in. Escamillo w Carmen G. Bizeta, Homonay w Baronie cygańskim J. Straussa, Zbigniew w Strasznym dworze S. Moniuszki, Scarpia w Tosce G. Pucciniego, Zeta w Wesołej wdówce F. Lehara, Boccaccio w Boccaccio F. Suppe.

Danuta Kamińska
Aktorka Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1981 r. pracuje przede wszystkim w Teatrze Lalek Pleciuga, lecz w latach 1987-1995 była m.in. aktorką dramatyczną w Teatrze Polskim w Szczecinie. Jej najważniejsze role to Zelima w Księżniczce Turandot (reż. F. Fromada), Nastazja Filipowna w Idiocie (reż. A. Maj), Wiera w Wernisażu oraz Antygona (reż. Z. Wilkoński), tytułowa Królowa śniegu (reż. A. Augustynowicz) i wiele innych.
Jest laureatką piosenki aktorskiej we Wrocławiu (1985). Współpracowała też z Piwnicą przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich oraz z oddziałem TV Szczecin.

Dariusz Kamiński
Aktor Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Lalkarstwa w Białymstoku. Z Teatrem Lalek Pleciuga związany jest od 1981 r. Zagrał m.in. w Korozji (reż. L. Mądzik), Tańczącej gazeli i magicznym tam-tamie (reż. Z. Niecikowski), Małej syrence (reż. W. Wolański) i Bajkach samograjkach (reż. A. Augustynowicz). Jako reżyser zadebiutował w 1995 roku przedstawieniem Jaś i Małgosia Jana Brzechwy.

Krzysztof Figiel
Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie (studia w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala) oraz wydziału edukacji muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (studia w klasie prof. Ryszarda Handke). Swoje umiejętności doskonalił na kursach fortepianowych prowadzonych przez: profesorów Waldemara Andrzejewskiego, Andrzeja Tatarskiego i Grzegorza Kurzyńskiego. Od 2011 r. jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz z Operą na Zamku. Od 2006 r. prowadzi klasę fortepianu w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej I st. Pracuje również w Szkole Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.