ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2014. Percival @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.03.2014. Percival @ Klub Muzyczny Browar Polski

09/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, Percival, koncerty, w Szczecinie

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, Percival, koncerty, w SzczecinieKoncert: Percival
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 15 marca 2014 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: 25zł

Percival, folkowo – historyczny projekt pierwszej polskiej grupy folk – metalowej Percival Schuttenbach, znany jest z niezwykle w minionym roku popularnego, albumu „Równonoc”.

Zespół Percival, jako twórcy „żywej części muzyki na tej płycie, jest niewątpliwie  architektem ogromnego sukcesu tego wydawnictwa. Przypomnijmy – „Równonoc” w minionym roku uzyskała status platynowej płyty, co plasuje ją wśród zaledwie kilku Polskich wydawnictw w historii, które mogą się poszczycić podobnym osiągnięciem.

Warto przy okazji wspomnieć, o video klipach, i ich ogromnej oglądalności. Jest to bowiem wydarzenie bez precedensu na polskim rynku muzycznym. Odbiło się ono na tyle dużym echem, że światowe potęgi, takie jak BBC czy You Tube, zwróciły na ten fakt swoją uwagę.

Percival, jednak to nie tylko „Równonoc” ale co może bardziej istotne – muzyka do popularnej na świecie polskiej gry – „Wiedźmin”.

W grudniu 2013 roku, twórca „Wiedźmina” – firma CD Projekt Red – ogłosiła elektryzującą nowinę. W soundtracku do 3 odsłony przygód Geralta z Rivii, zostanie wykorzystana muzyka zespołu Percival. To prawdziwe ukoronowanie działań zespołu, ale i wielki honor dla rosnącej na świecie rzeszy fanów. Trzeba bowiem pamiętać że właśnie z sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, zespół zaczerpnął swoją nazwę. A od wielu lat wśród fanów panuje opinia, że żadna inna muzyka nie może bardziej pasować do gry, niż właśnie muzyka Percivala.

Najważniejsze jednak pole, na którym od lat Percival osiąga międzynarodowe sukcesy, to rekonstrukcja historyczna i muzyka ilustracyjna do inscenizacji oraz biesiad historycznych.

Na tym polu grupa osiągnęła na przestrzeni kilku lat ogromny zbiór sukcesów. Żeby wymienić tylko te najbardziej spektakularne: koncert z okazji otwarcia oddziału Muzeum w Douglas na Wyspie Man, dodajmy że koncert w obecności premiera Wyspy. Nagranie dla Szwedzkiej telewizji w skansenie w Foteviken w Szwecji, emisja klipu promującego ostatni album „Slava – pieśni Słowian południowych” w serbskiej telewizji publicznej. Co roczne od wielu lat koncertowanie na największych na świecie festiwalach historycznych i archeologicznych w Biskupinie czy w Wolinie. To tylko wierzchołek góry lodowej ogromnych dokonań zespołu.
2014 rok jest zatem wspaniałym momentem na pierwszą trasę koncertową zespołu pt. SLAVNY TUR 2014.

Percival zagrał w swojej historii bardzo dużo koncertów. Zawsze jednak były to koncerty specyficzne. Odbywające się w nietypowych i oryginalnych warunkach. Tym razem przyszedł czas na klasyczne i dostępne szerokiej publiczności występy. Spektakle które w jednym programie przybliżą zarówno wiernym słuchaczom jak i tym tym którzy z powodu oryginalności zespołu nie mieli przyjemności widzieć go na żywo. Wielbicielom „Wiedźmina”, „Równonocy”, fanom płyty „Slava – pieśni Słowian południowych” a także jej kontynuacji, której premiera będzie miała miejsce podczas trasy – „Slavny Tur 2014”.

:: materiały video powiązane z koncertem