ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.04.2011. Hey w ramach Trasy Re-Edycje

10/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

fot. Tomasz Milewski

Koncert: Hey w ramach Trasy Re-Edycje
wystąpią: Hey oraz Mjut (support)
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 15 kwietnia 2011 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 45zł (przedsprzedaż), 52zł (w dniu koncertu)

szczegóły koncertu :: materiały video :: w rozwinięciu…

W piątek 15 kwietnia 2011 w szczecińskim Słowianinie odbędzie się (w ramach trasy koncertowej Re-edycje) koncert zespołu Hey.

HEY TRASA RE-EDYCJE 2011

W związku z dużym zainteresowaniem jakie towarzyszyło mini trasie Re-Edycje 2010, – muzycy postanowili zagrać dodatkowe nieplanowane wcześniej koncerty.
Podczas trasy RE-EDYCJE zespół Hey wykonuje głównie utwory z płyt „Fire”, „Ho!”, „?” i „Karma”. Są to albumy, które po kilkunastu latach od premiery, wreszcie doczekały się swoich reedycji.
Starocie jednak przeplatane są w piosenkami z bestsellerowego albumu „Miłość ! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”
Jako gość na koncercie w Szczecinie pojawi się grupa „Mjut”, której debiutancki album ukazał się 21.02 2011 r.

Bez przesady można powiedzieć, że Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność.
Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.
Kolejne studyjne wydawnictwa Hey’a to: „Ho!” (1994), „Heledore” (EP, 1995), „?” (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to „Karma” (1997) oraz „Hey” (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach.
Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta „[sic!]” (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey’a.
Zorganizowaną z okazji 10–lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album „[koncertowy]” (2003). W tym samym roku został wydany premierowy album „music, music”, na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć wielu twierdziło, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków.
Kolejny studyjny album „Echosystem” (2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało się DVD „Echosystem”, zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą.
We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey’a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę – „92-07”, tym razem z okazji 15. urodzin.

Kolejne wydawnictwo zespołu to album „RE-MURPED!” z maja 2010 r. zawierający zremiksowane wersje piosenek z krążka „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. Remiksów podjęli się m.in. Andrzej Smolik, Rawski, Plastic oraz Bueno Bros.
W tym samym roku zespół wziął udział w projekcie „Najmniejszy Koncert Świata”, podczas którego wystąpił dla 20 słuchaczy w podkrakowskim Alvernia Studios. W grudniu zapis tego koncertu ukazał się na DVD.

Także w grudniu Hey zagrała kilka wyjątkowych koncertów podczas minitrasy „Re-edycje”.
Koncertów wyjątkowych, bo zainspirowanych reedycjami pierwszych albumów, które po kilkunastu latach od swojej premiery, ponownie pojawiły się na rynku. Na program koncertów złożyły się głównie utwory z płyt: „Fire”, „Ho!”, „?” i „Karma”. Gościem trasy był duet producencko-didżejski Bueno Bros – autorzy kilku remiksów, które znalazły się na „RE-MURPED!”
Koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, a zespół postanowił zagrać „Re-edycje” jeszcze w kilku miastach. W tym w Szczecinie

Nowy studyjny album Hey’a planowany jest na 2012 r.

Skład zespołu: Katarzyna Nosowska (wokal), Marcin Żabiełowicz (gitara), Jacek Chrzanowski (bas), Robert Ligiewicz (bębny), Paweł Krawczyk (gitara).
Podczas koncertów zespół wspomagają wokalnie oraz na instrumentach klawiszowych Krzysztof Zalewski lub Marcin Macuk

:: materiały video ::