ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.03.2012. Kazan + Scylla + Materia

09/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Kazan + Scylla + Materia
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
sala koncertowa (dawny DK Kolejarz)
Kiedy: 16 marca 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł (przedsprzedaż0, 15zł (w dni koncertu)

W piątek 16.03.2012 w Sali koncertowej Rocker Club usłyszymy mocne brzmienia zespołów: Kazan, Scylla i Materia…

:: szczegóły koncertu, informacje o zespołach oraz materiały video w rozwinięciu…

Kazan – zespół z Szubina grający hardcore założony na początku 2006 roku z inicjatywy Jacka (perkusja) i Maciazza (gitara), byłych muzyków kapel z Bydgoszczy i Szubina.

Muzyka zespołu jest osadzona w stylistyce hardcore ale czerpie również inspiracje z gatunków metal oraz punk. Kapela koncertowała m.in. z Armią, Proletaryatem, My First Time, Face of Reality, Embrace Destruction (NL, IT).

Zespół był organizatorem koncertu Prawdziwa Scena Podziemna, z którego dochody zostały przekazane dla bydgoskiego domu dziecka jak również koncertu Wielki Szu Fest w Szubinie.

Do piosenki „fabryka amfy” nakręcony został teledysk, którego autorami była ekipa Eventide Pictures. Klip zrealizowany został w objętej przez kilkadziesiąt lat tajemnicą fabryce dynamitu z II wojny światowej zakładach zbrojeniowych DAG Bromberg, na terenie bydgoskiego Zachemu.

Obecny skład zespołu to: jack kazan (perkusja), bart kazan (bas), rafau kazan (gitara), zębaty kazan (wokal)

Scylla to bardzo młody zespół, ale staż muzyków na scenie zaskoczyłby nie jednego. Obecny skład to: Mario – wokal (poprzednie formacje – Chiave), Halec – gitara (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Mario 2 – bass (poprzednie formacje – Wooden Kimono, Fear), Waldemor – gitara (Angelreich, The Throne, O.D.C. i pewnie zylion innych), Struś – perkusja (Chiave, Puatki, Wooden Kimono).

Materia
Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede – gitara i wokal, Michu – bas i wokal i Marcia – gary. Aktualnie Kapela nagrywa swoje drugie demo. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax.

Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Festiwalu w Jarocinie w 2010 roku . Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku…

:: materiały video powiązane z koncertem ::