ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.06.2013. Różany Ogród Sztuki czyli koncert plenerowy w Różance @ Ogród Różany w Szczecinie

10/06/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, muzyka, Me.Be, imprezy plenerowe, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, muzyka, 01.06.2013, imprezy plenerowe, w SzczecinieKONCERT: RÓŻANY OGRÓD SZTUKI
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 16 czerwca 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Różany Ogród Sztuki to coroczny cykl koncertów plenerowych w wykonaniu m.in. studentów szkół muzycznych oraz artystów szczecińskiej sceny muzycznej, odbywających się w każdą sobotę i niedzielę letniego sezonu…

:: więcej informacji o koncercie w rozwinięciu…
12:00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie.

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

KONCERT: RÓŻANY OGRÓD SZTUKI
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 16 czerwca 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY