ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.10.2015. TURBO @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.10.2015. TURBO @ Free Blues Club

09/10/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

legendarna formacja TURBO zawita do Szczecina w ramach trasy koncertowej 35th Anniversary Tour…

weekend w Szczecinie, koncerty w Szczecinie, FBC, Free Blues Club, kierunek Szczecin, TURBO, 16.10.2015, Wojcieh HoffmanKoncert: TURBO
35th Anniversary Tour
support: Rockasta
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 16 października 2015 (piątek), start godz. 21:00, wejście od godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu)

Prowadzona przez znakomitego gitarzystę Wojciecha Hoffmana legendarna formacja Turbo już od 1980 roku cieszy się uznaniem fanów dobrego rocka i metalu.

Uznawana za jedną z wielkiej trójcy polskiego metalu (wraz z Katem i TSA) grupa promuje swoją najnowszą płytę – „Piąty Żywioł.” Oprócz utworów z niej nie zabraknie na pewno ich największego przeboju – „Dorosłe dzieci” oraz materiału z legendarnych płyt „Kawaleria szatana” i „Ostatni wojownik.”

Jako support zagra szczecińska grupa ROCKASTA.

Turbo od samego początku swojego istnienia potrafiło po swojemu przetwarzać i nadawać własny charakter najlepszym elementom wszelkich stylów cięzkiej odmiany rocka. Zaczynając na dwóch pierwszych płytach od ognistego heavy metalu, zespół w drugiej połowie lat 80. nabrał przyspieszenia i zaproponował własną odmianę ciężkiego thrash metalu.

Późniejsze albumy były połączeniem tego, co najlepsze, w ich klasycznych dokonaniach ze znakomitą nowoczesną produkcją, co jednak nie oznaczało w ich przypadku żadnych kompromisów. Taka bezkompromisowa postawa i wierność swoim fanom przyniosła im status wykonawcy klasycznego i kultowego.

Oprócz uznania fanów ciężkiej, acz melodyjnej, muzyki, Turbo zostało także docenione przez krytyków, czego dowodem były chociażby dwie nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii „album roku metal” (za krążki „Awatar” i „Strażnik Światła”). Doceniany w środowisku muzyków jest znakomity warsztat członków formacji. Potwierdza to fakt, że w jej szeregach swoje szlify muzyczne zdobywały takie znakomitości jak Robert „Litza” Friedrich (Acid Drinkers, Kazik na Żywo, Luxtorpeda) czy Tomasz Goehs (Kult, Kazik na Żywo).

Wieloletnim wokalistą zespołu był Grzegorz Kupczyk, znany także z zespołu Ceti. Turbo koncertowało u boku tak ważnych metalowych formacji jak: Sepultura, Kreator, Overkill, Running Wild czy Helloween.

Skład:
Tomasz Struszczyk – wokal (Pathology, Flashback)
Wojciech Hoffmann – gitary (Non Iron, Czerwone Gitary)
Bogusz Rutkiewicz – bas (GOTHAM, Aion)
Dominik Jokiel – gitary
Mariusz Bobkowski – perkusja

Gościem specjalnym koncertu TURBO w Szczecinie będzie szczeciński zespół ROCKASTA!

ROCKASTA to grupa założona w 2011 roku przez Przemysława Nowaka – szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Zespół tworzy muzykę instrumentalną, prezentując własne kompozycje oraz klasykę gatunku.

Nazwa powstała poprzez połączenie słów: „rocka” oraz „kasty” (w żargonie „kasta” oznacza również akordeon). Muzycy ROCKASTA przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon.

Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

skład:
Przemek Nowak – akordeon
Marcin Budaj – gitara
Damian Przybylski – bas
Piotr Busz – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem