ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.11.2012. Ocean

09/11/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, Ocean

Koncert: Ocean Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Kiedy: 16 listopada 2012 (piątek), start godz. 18:00 Koncert: Neony & Kumka Olik
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 16 listopada 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

Okazja aby na żywo posłuchać i zobaczyć materiał przygotowywany na nowy szósty album grupy Ocean…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…


Jesień jak zwykle jest pracowitym okresem dla grupy Ocean.

Po zwycięstwie w konkursie organizowanym przez jeden z największych europejskich festiwali czyli węgierski Sziget oraz rewelacyjnym przyjęciu na samej imprezie w Budapeszcie, zespół wyruszy w zaplanowaną na listopad i grudzień trasę koncertową.

W trakcie wszystkich jesiennych koncertów, na kilka miesięcy przed oficjalną premierą, Ocean zaprezentuje na żywo materiał przygotowany na swój nowy, szósty album. Warto zaznaczyć, iż jak podkreślali organizatorzy festiwalu Sziget – to właśnie nowe utwory zadecydowały o wyborze grupy.

Trasa promowana jest przez singiel „Waterfall” a tak o jego powstaniu mówi lider grupy Maciek Wasio:
„Nabuzowani energią po świetnym przyjęciu w Budapeszcie zamknęliśmy się w malowniczo położonym studio w Srebrnej Górze i wszystkie nasze pozytywne emocje przelaliśmy na te nagrania. Potwornie cieszy mnie fakt, iż materiał nagraliśmy w trio na przysłowiową setkę, przez wspaniały analogowy stół w analogową taśmę, dzięki temu nasze dźwięki są bardziej niż kiedykolwiek sklejone ze sobą.”

Tak jak przy ostatniej płycie za mix piosenki odpowiada Vance Powell, odpowiedzialny za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather a masteringiem zajął się Richard Dodd (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison).

Aktualnie trwają pracę nad teledyskiem do piosenki, które nadzoruje grupa Wolfmotion z Wrocławia.

Koncert: Neony & Kumka Olik
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 16 listopada 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)