ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 17.03.2012. Riffertone

11/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Riffertone
Gdzie: Piwnica Artystyczna Loft. Pl. Żołnierza 5. Szczecin
Kiedy: 17 marca 2012 (sobota), start godz. 21:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)
przedsprzedaż w Brama Jazz Cafe 

W sobotę 17 marca 2012 już po raz drugi w szczecińskiej Piwnicy Artystycznej Loft wystąpi utalentowany duet – Riffertone

:: szczegóły koncertu oraz materiały video w rozwinięciu…

Riffertone to dwaj, muzycznie nawiedzeni młodzi ludzie, którzy któregoś pięknego wieczora 2006 roku uznali, że skoro granie i śpiewanie przy goleniu, czy piwie wychodzi im całkiem nieźle, to czemu nie spróbować tego przed publicznością szerszą niż sąsiedzi, rodzice i dziewczyny.

Albert złapał gitarę, a że gitara była jedna, Jarkowi przypadło wydobywanie z siebie głosu, co w niektórych kręgach nazywa się śpiewaniem. Wychodziło im to widocznie całkiem dobrze, skoro nie dość, że pozwalano im na próbowanie sił podczas warsztatów muzycznych w Jaworkach, to jeszcze ich twarze kojarzone są z zespołem De Nuevo, z którym doszli do półfinałów „Must be The Music” w 2011 roku oraz uroczyście zakończyli rok na warszawskiej scenie w ramach „Sylwestrowej Mocy Przebojów”.

W międzyczasie, najprawdopodobniej korzystając z czyjejś nieuwagi zostali finalistami „Zrób Głośniej” – imprezy stworzonej przez T-mobile. Niesieni szczęśliwym losem tworzą i nie bacząc na rozsyłane za nimi listy gończe oraz granice województw, grają coraz więcej w różnych fantastycznych zakątkach Polski. Oklaski i piski zauroczonej publiczności sprowokowały ich do przemyśleń na temat prób zarejestrowania swoich muzycznych pomysłów, czyli wejścia do studia, celem nagrania pierwszej płyty. Chcą to uczynić w pierwszej połowie 2012 roku.

:: materiał video powiązany z koncertem ::