ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.03.2018. Ewa Szlachcic @ Klub Delta

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.03.2018. Ewa Szlachcic @ Klub Delta

17/03/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert akustyczny Ewy Szlachcic – „Jonasz Kofta, Co to jest miłość”…

Ewa Szlachcic, koncerty w SzczecinieKoncert: Ewa Szlachcic
„Jonasz Kofta, Co to jest miłość”, wiersze i piosenki zebrane
Gdzie: Klub Delta. ul. Racławicka 10. 70-811 Szczecin/Dąbie [zobacz w google street view]
Kiedy: 18 marca 2018 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia na bilety.fm oraz przed koncertem (informacje: 791-347-924)

Projekt „Ewa Szlachcic śpiewa utwory Jonasza Kofty” powstał w wyniku wieloletniej fascynacji wokalistki twórczością Jonasza Kofty, zapoczątkowanej udziałem w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta” (2010).

Artystka podczas festiwalu, brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwalowe Grand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników wydarzenia. Zrodziło to w niej nieodpartą potrzebę podzielenia się z publicznością autorskimi interpretacjami dzieł Kofty, która właśnie została zrealizowana.

Repertuar koncertu obejmuje zbiór najbardziej znanych utworów autorstwa Jonasza Kofty wykonanych akustycznie z udziałem utalentowanego gitarzysty – Piotra Bogutyna.

Koncert zaskakuje intymnym klimatem, autorską interpretacją, która pozwala słuchaczom na nowo odkrywać znaczenie słów zawartych w utworach tego wybitnego twórcy. Koncert wzbogacony jest również o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół, które wkomponowane są w repertuar i odtwarzane, pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Jana Kowalskiego.

O artystce

Ewa Szlachcic – utalentowana wokalistka, kompozytorka i pełna scenicznej energii białostoczanka – jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia” i zdobywczynią Grand Prix prestiżowego festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie”.

Zadebiutowała w 1. edycji The Voice of Poland oraz solowym singlem „Karuzela”, który rozbrzmiewał w wielu polskich rozgłośniach radiowych. W 2016 roku wokalistka wydała przebojowy singiel pt. „Wracam”. Do tytułowego utworu powstał, z niezwykle ciekawie opowiedzianą historią, teledysk, który nakręcany został w rodzinnym mieście artystki w Białymstoku.

W chwili obecnej artystka pracuje nad swoim nowym albumem, który ma zaskoczyć słuchaczy świeżością i nowoczesnymi brzmieniami. Premiera nowej płyty zapowiedziana jest na jesień 2018 roku.

:: materiał video powiązany z koncertem

Ewa Szlachcic, koncerty w Szczecinie