ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.06.2012. Akademia Gitary. WW TRIO + Guitar Shop + Sławomir Piwowar

11/06/2012 1 przez kierunek Szczecin
Koncert: Akademia Gitary. Wojciech Wójcicki…
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 18 czerwca 2012 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 30zł w dniu koncertu

W poniedziałek 18 czerwca 2012 w ramach cyklu akademia Gitary odbędzie się spotkanie fanów dźwięku i sztuki gry na gitarze.

Podczas wieczoru wystąpi WOJTEK WÓJCICKI TRIO oraz zespół GUITAR SHOP.

Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitny polski muzyk SŁAWOMIR PIWOWAR, arcyciekawa postać polskiej muzyki jazzowej i rockowej.

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Piwowar to muzyk, który swoją karierę zaczynał od gitary klasycznej, z którą jako 17-latek został laureatem na festiwalu SAN SEBASTIAN w Hiszpanii. Później skłonił się w stronę jazzu, który uprawiał z grupą PARADOX oraz z zespołem BEMIBEK.

W latach 70-tych współpracował z Czesławem Niemenem w Niemen Aerolit. Pod koniec lat 70-tych dołączył do legendarnej grupy SBB. Jego talent szczególne piętno odcisnął na płycie MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM, na którym nagrał nie tylko przepiękne partie gitarowe, ale również dał się poznać jako wrażliwy kompozytor komponując m.in. TRÓJKĄT RADOŚCI.

W latach 80-tych na stałe współpracował z Obywatelem G.C., koncertując i nagrywając kolejne płyty.

Lata 90-te, to działalność sesyjna, ale również współpraca z Kasią Kowalską, oraz Urszulą, z którą od niedawna znowu koncertuje.

Ostatnio ukazała się płyta SBB MADE IN CZECHOSLOVAKIA, która zawiera zapis koncertu, na którym z powodu absencji Józefa Skrzeka, Sławomir Piwowar po raz pierwszy w życiu zasiadł za klawiszami. Nie tylko wraz z Anthimosem Apostolisem oraz Jerzym Piotrowskim zagrali wspaniały koncert, ale tak się właśnie zaczęła jego przygoda z instrumentami klawiszowymi. Zafascynowały go na tyle, że prawie w ogóle przestał grywać na gitarze.

Z Wojtkiem Wójcickim grali razem w zespole Kasi Kowalskiej oraz Eweliny Flinty.

18-tego czerwca w ROCKERZE wystąpią wspólnie po kilku latach przerwy.
Nie może Was tam zabraknąć. Początek o godz. 20-tej…