ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.06.2016. Gwyn Ashton @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.06.2016. Gwyn Ashton @ Free Blues Club

16/06/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

gitarowy mistrz z Australii na koncercie w Szczecinie…

Gwyn Ashton, koncerty w SzczecinieKONCERT: Gwyn Ashton
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 18 czerwca 2016 (sobota), start godz. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 20 zł (studenci/przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

mistrz gitary bluesowej – Gwyn Ashton One Man Band.

Solowy występ artysty, w trakcie którego miesza on alternatywny blues i boogie, grając na gitarze slide, gitarze rezofonicznej, sześcio- i dwunastostrunowych gitarach, harmonijce oraz samodzielnie skonstruowanym instrumencie perkusyjnym, który obsługuje nogą.

Gwyn Ashton to wirtuoz bluesowej gitary, urodził się w Walii, skąd w połowie lat ’60 przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak Chuck Berry, Buddy Holly, Johnny Winter, Jimi Hendrix, Buddy Guy i przede wszystkim Rory Gallagher.

Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz wspaniałego muzyka koncertowego.

Warto dodać, że w 2001r. Gwyn Ashton został uznany za gitarzystę roku obok Jeff Becka i Gary Moora przez francuski Guitar Part Magazine. Ponadto w Classic Rock Magazine możemy przeczytać, że jego muzyka to połączenie White Stripes i legendarnego irlandzkiego muzka Rorry Galaghera, z którym Gwyn miał okazje dzielić scenę.

:: materiał video powiązany z koncertem

Gwyn Ashton, koncerty w Szczecinie