ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 18.08.2013. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

14/08/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, w Szczecinie Koncert: Magdalena Wilento Quartet
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 18 sierpnia 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Różany Ogród Sztuki zaprasza na koncert

:: więcej informacji o wydarzeniu w rozwinięciu…

12:00 Magdalena Wilento Quartet

Magdalena Wilento (wokal) – Ukończyła kierunek europeistyki na Uniwersytecie Szczecińskim, oraz edukację muzyczną na Akademii Sztuki w Szczecinie. Na co dzień związana ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa. Umiejętności wokalne kształciła między innymi w berlińskiej szkole Academy Noisy School oraz na warsztatach wokalnych prowadzonych przez takich artystów jak Kuba Badach, Grażyna Łobaszewska czy Cornelia Moore. Wystąpiła gościnnie na płycie Konrada Pawickiego, zagrała główną rolę w musicalu Rent wystawianym w szczecińskiej Operze na Zamku, występowała wielokrotnie podczas kilku edycji festiwalu Zmagania Jazzowe, dzieliła scenę z takimi artystami jak Newman Taylor Baker, John Betsch, Reggie Moore, Francesco Angiuli, Piotr Wojtasik, Sylwester Ostrowski, Marcin Jahr, Sebastian Sołdrzyński, Joanna Gajda…Wzięła w udział w nagraniu albumu muzycznego Columbus Jazz Coffee u boku takich jazzmanów jak: John Betsch, Francesco Angiuli, Piotr Wojtasik czy Joanna Gajda. W listopadzie 2011 wraz z zespołem Sylwestra Ostrowskiego miała okazję wystąpić w Chinach na Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Turystyki w Kantonie. Dziś udziela się w wielu projektach artystycznych z zakresu muzyki jazzowej, gdyż taki repertuar – oparty w większości o standardy muzyki jazz, blues, soul oraz z pogranicza tych wszystkich jest najbliższy jej sercu. W tej chwili współpracuje na stałe z Szymonem Orłowskim, nadając standardom muzyki jazzowej (i nie tylko) nowego, oryginalnego brzmienia. Występuje w wielu przedsięwzięciach realizowanych przez Szymona (m.in. spektaklach Jutro Będzie Dobry Dzień, Dobranoc Mr Blues oraz w wielu innych), obecnie pracują nad autorskim materiałem.

Szymon Orłowski (bas) – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
Akademii Muzycznej w Katowicach; muzyk, basista, czasem kompozytor i aranżer;
ma na koncie kilka solowych projektów i wydawnictw płytowych – Clockwork,
Rykoszept, Granie Herberta, Szczecin ’65 oraz udział w wielu projektach innych
artystów – Sklep z Ptasimi Piórami, Sobota, Krzysztof Napiórkowski; współpracuje z
muzykami o ogólnopolskiej renomie m.in. Łukaszem Poprawskim, Grzegorzem
Grzybem…

Marcin Jahr (perkusja) – Edukację muzyczną na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w 1983 w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy, które w 1988 r. ukończył z wyróżnieniem. Następnie podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę muzyczną zaczął od współpracy z Kwintetem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. „Lonely Town” zostało uznane przez czytelników czasopisma „Jazz Forum” Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem „New Presentation”, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Obecnie bierze udział w różnych projektach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, a także współpracuje z , kwartetem „Adam Wendt & Friends”, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, „Wooden Soul Quartet” i „Jazzowymi Poetycjami” Jacka Niedzieli, „Bright Ella’s Memorial” z Ewą Bem oraz z Piotrem Wojtasikiem.
W 2010 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu „Chopin i jego Europa”.

Joanna Gajda (piano) – pianistka i kompozytorka, absolwentka klasy fortepianu Wojciecha Niedzieli na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie później sama została wykładowcą. Obecnie jest nauczycielem w PSM II-go stopnia w Szczecinie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureatka, wraz z zespołem Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, I nagrody na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach. Współpracowała m.in. z : Judy Bady, Billy Harperem, Urszulą Dudziak, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Sikałą, John Betsch oraz ASAF.

Koncert: Magdalena Wilento Quartet
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 18 sierpnia 2013 (niedziela), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY