ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.03.2016. 30 kilo słońca + mothertape @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.03.2016. 30 kilo słońca + mothertape @ Domek Grabarza

14/03/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Plaża Zachodnia, czyli nadmorska alternatywa na koncercie w Domku Grabarza…

19.03.2016 koncert 30 kilo słońca + mothertape w SzczecinieKONCERT: 30 kilo słońca + mothertape
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 19 marca 2016 (sobota), START GODZ. 21:00
BILETY: 15 zł

W najbliższą sobotę (19.03.2016) eksperymentalne i psychodeliczne dźwięki na dobre zagoszczą w Szczecinie. Wszystko to za sprawą kołobrzeskiego kolektywu Plaża Zachodnia.

Podczas koncertu w Domku Grabarza wystąpią dwa projekty znad morza: 30 kilo słońca oraz Mothertape.

Wieczór rozpocznie ambientowy duet mothertape, tworzony przez Marka Kasprzaka i Maćka Jaciuka.

Artyści na swoim koncie mają płytę wydaną jesienią 2015 roku, którą przedstawiają jako „magiczny ambient, okultystyczne reminiscencje i wgląd w najgłębsze pokłady ludzkiego osamotnienia”.

Później sceną zawładnie 30 kilo słońca. Kołobrzeskie trio tworzy gęste, psychodeliczne kompozycje, głęboko zanurzone w ambientowej aurze.

Nie stronią przy tym od noise’owych i post-punkowych elementów. Przy rockowym instrumentarium – perkusja, bas, gitara – trio chętnie ucieka się do bardziej skomplikowanych form.

Gitary najczęściej służą do generowania shoegaze’owych plam i współgrają z elektroniką, która jest ważnym elementem ich twórczości. Sekcja rytmiczna balansuje od jazzowej subtelności, aż do typowo punkowej agresji.

„To grind free jazzowe trzęsienie ziemi, postrockowa melancholia i ambientowe przestrzenie” – czytamy w opisie ich debiutanckiej płyty (wydanej jesienią 2015)

30 kilo słońca tworzą: Marek Sadowski, Robert Demidziuk, Maciek Jaciuk.

Plaża Zachodnia prezentuje środkowopomorską scenę muzyki elektronicznej i eksperymentalnej: od ambientu, przez post rock, do noise.

Jak wyznają osoby zaangażowane w tej projekt – wspólny mianownik prawdopodobnie wynika ze specyficznego klimatu północy, geograficznego odosobnienia i dużej ilości jodu trawiącego umysły muzyków.