ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.11.2011. Jelonek + Goście

12/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Michał Jelonek + Goście
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 19 listopada 2011 (sobota), start godz. 20:00
zmiana: start godz. 19:00
Bilety: 34zł (przedsprzedaż), 39zł (w dniu koncertu)
do nabycia w Słowianinie, CIKiT Zamek oraz ticketpro.pl
W sobotę 19 listopada 2011 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin posłuchać i zobaczyć na żywo będzie można Michała Jelonka…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…
KONCERT PROMUJĄCY NOWY ALBUM!

W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego).

Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Będą one prezentowane w oryginalnych aranżacjach z przełożeniem głównego ciężaru wykonawczego na skrzypce klasyczne i elektryczne.

Michał Jelonek jest prawdziwą sceniczną bestią. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Możecie być pewni, że podczas występu nie zabraknie spontanicznej „bieganiny”, „chorych” choreografii, punkowego „gibania się”, scenicznych fajerwerków, demonicznych atrakcji oraz mrocznych niespodzianek. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Michał Jelonek – muzyk – instrumentalista, specjalizacja – skrzypce.

Nagrał ponad 20 albumów współautorskich i ponad 40 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali, kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich wraz z zespołem „Ankh” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W okresie od 1993 do 2010r. zagrał około 1600 koncertów w Polsce a także w Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Nagrywa i tworzy muzykę filmową, a także muzykę do reklam.

Współpracuje lub współpracował z takimi zespołami jak: Ankh, Closterkeller, De Press, Firebirds, Freak of Nature, Grejfrut, Hunter, Kasa, Lizar, Łzy, Mafia, Maybe-b, Orkiestra Dni Naszych, Perfect, Szwagierkolaska, Teatr Kobiet, Tosteer, T-Raperzy znad Wisły, Wilki i inne, oraz z artystami: Maryla Rodowicz, Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Stan Borys, Paulla i inni.

Koncert Jelonka supportować będzie zespół Mandylion