ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.11.2012. Julia Marcel. Lulu Club

12/11/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, rozrywka, koncerty, Julia Marcel, kluby nocne, Lulu Club

Koncert: Julia Marcel  Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Koncert: Julia Marcel
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 19 listopada 2012 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 45zł (przedsprzedaż), 55zł (w dniu koncertu), 60zł (VIP)
do nabycia m.in. na Zamku w CIT

W poniedziałek 19 listopada 2012 szczeciński Lulu Club zaprasza na koncert Julii Marcel…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…


Muzyka, którą tworzy i wykonuje Julia Marcell wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom.

Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 roku, kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dolarów na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera.

W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”, który spowodował duże zamieszanie na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej.

Laureatka nagrody Fryderyk 2012 (nominowana w 7 kategoriach!), Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego 2011 dla najciekawszej młodej polskiej artystki oraz bardzo prestiżowego lauru – Paszportu Polityki 2012. Według jury Paszportów Polityki artystka „udowodniła, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach” i została uhonorowana za „w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”.

Nominujący do Paszportów Polityki o Julii Marcell:

Agnieszka Szydłowska: Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.

Piotr Metz: Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości.

Jarek Szubrycht: Fundusze na wydanie swojego debiutu płytowego pozyskała od fanów za pośrednictwem internetowego serwisu Sellaband. Wyemigrowała do Niemiec, gdzie znalazła opiekę producencką i dogodny punkt wyjściowy do podboju świata. Jej nowy album „June” jeszcze nie jest wszystkim, na co ją stać, za to doskonale świadczy o tym, że stać ją na wiele.

:: materiał video powiązany z koncertem

Koncert: Julia Marcel  Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Kiedy: 19 listopada 2012 (poniedziałek), start godz. 20:00

Koncert: Julia Marcel
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 19 listopada 2012 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 45zł (przedsprzedaż), 55zł (w dniu koncertu), 60zł (VIP)