ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.03.2014. Curcuma + Candra + Black Meadow @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.03.2014. Curcuma + Candra + Black Meadow @ Free Blues Club

15/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Curcuma, Candra, Black Meadow, w Szczecinie

curcumaKONCERT: Curcuma + Candra + Black Meadow
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 22 marca 2014 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 15zł

Koncert Curcumy w szczecińskim klubie Free Blues Club ze wsparciem zespołów Candra (Wolsztyn) oraz Black Meadow(Szczecin).

CURCUMA

Curcuma to szczeciński zespół hardrockowy, płynnie łączący cechy gatunku z elementami post grunge’u i new metalu. Zespół jako taki ukształtował się we wrześniu 2011 roku, kiedy to do składu, założonego przez Degórę, dołączył wokalista Szurbo.

Już pierwszy koncert 9 września 2011 roku pokazał kierunek jaki obrała sobie Curcuma. Rasowe, mięsiste gitarowe riffy (Degóra), bezkompromisowo wspomagane przez sekcję rytmiczną (Marówa, Beniu), towarzyszące melodyjnemu i rytmicznemu wokalowi (Szurbo) to klucz do definicji tego co proponuje zespół.

Wśród utworów Curcumy nie zabraknie także nieco lżejszych, klimatycznych ballad, ale trzon stanowią utwory nazywane przez fanów „gwoździem”.

„Gwóźdź” to także tytuł pierwszego klipu Curcumy, który został doceniony przez Jurka Owsiaka i wywalczył ekipie ze Szczecina udział w 19 Przystanku Woodstock, podczas którego wystąpiła na scenie folkowej.

CANDRA

Candra – nowy projekt członków Drunk ‘n’ Rolled: Dawida „D” & Macieja „Calemba”, do których dołączył perkusista z Opalenicy – Marcin „Niklas” Niklewicz.

Muzyka to połączenie Illusion i Comy, teksty, co jest nowością jeśli chodzi o ich poprzednią twórczość, są śpiewane w języku polskim.

Aktualnie cały czas pracują nad mixami i wydaniem pierwszej EP-ki

Black Meadow

Szczecińsko-goleniowski skład grający głośną odmianę muzyki rozrywkowej.

 :: materiał video powiązany z koncertem