ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.07.2018. Amfiteatr Jazz Café: Marianna Wróblewska @ Teatr Letni /Amfiteatr

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.07.2018. Amfiteatr Jazz Café: Marianna Wróblewska @ Teatr Letni /Amfiteatr

20/07/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Amfiteatr Jazz Café, lipcowe koncerty w Amfiteatrze…

Amfiteatr Jazz Café 2018, koncerty w SzczecinieKoncert: Amfiteatr Jazz Café: Marianna Wróblewska
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. ul. Fałata 2. 70-496 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 22 lipca 2017 (niedziela), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Amfiteatr Jazz Café to ciekawa muzyczna propozycja na lipcowe popołudnia (zawsze w niedzielę, zawsze o 17:00).

Organizatorzy chcą aby atmosfera koncertów w amfiteatrze w niedzielne pogodne (mamy nadzieję) popołudnia przypominała czasy dawnych koncertów promenadowych w parkach i ogrodach, do czego Park Kasprowicza doskonale się nadaje.

Marianna Wróblewska z towarzyszeniem zespołu RAMA 111.

Marianna Wróblewska – wokalistka jazzowa. Była laureatką tzw. „Złotej dziesiątki” II Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 1963 wraz z Haliną Frąckowiak czy Zdzisławą Sośnicką.

Zauważono ją i od tamtej pory jej kariera potoczyła się błyskawicznie. W 1974 na Coupe d’Europe w Villach w Austrii wspólnie z Anną Jantar i Tadeuszem Woźniakiem zdobyła III nagrodę.

Występowała z najlepszymi zespołami i solistami jazzowymi. Koncertowała w ZSRR, NRD, RFN, USA, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Syrii, Bułgarii i na Węgrzech.

Ostatnim poważnym koncertem przed długą przerwą w aktywności estradowej był udział w Sopot Molo Jazz Festiwal 1998 r. Po 11 latach przerwy Marianna Wróblewska, wzięła udział w II edycji jazzowego spektaklu „Śpiewając Jazz”, którego premiera miała miejsce na Festiwalu Jazz Jamboree w listopadzie 2009 r. w Teatrze Polonia w Warszawie i od tego czasu regularnie koncertuje.

Jej siedem albumów dowodzi, że jest artystką o szerokich możliwościach interpretacyjnych i zjawiskiem niepowtarzalnym na polskim rynku muzycznym. Posiada wspaniały, „czarny” głos o ogromnej skali.

Artystka po latach przerwy w aktywnym koncertowaniu wróciła na estradę z nowymi siłami, werwą i pomysłami. Po ostatnich koncertach wydaje się, że zaplanowana przerwa wyszła artystce jak najbardziej na dobre. Nowe brzmienie, jeszcze mocniejszy i klarowny głos oraz bardzo szeroki i różnorodny repertuar to nowe, atrakcyjne oblicze Divy Polskiego Jazzu.

Podczas koncertu, zgodnie z hasłem „Majdaniec w amfiteatrze Majdaniec”, w ramach Amfiteatr Jazz Café, Marianna Wróblewska wykona kilka specjalnie na ten koncert przygotowanych piosenek, niegdysiejszej koleżanki ze Złotej Dziesiątki legendarnego już Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

RAMA 111 założona została w 1966 roku przez Jana Rejnowicza (fortepian), który namówił do współpracy Przemka Dyakowskiego (saksofony), Romana Skurzyńskiego (kontrabas) i Andrzeja Śliwę (perkusja).

Zespół szybko stał się jedną z najlepszych formacji tanecznych Trójmiasta, regularnie występując w legendarnych klubach: Żak i Rudy Kot.

:: materiał video powiązany z koncertem

Amfiteatr Jazz Café 2018, koncerty w Szczecinie