ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.03.2012. HappySad

15/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: HappySad
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 23 marca 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

W piątek 23 marca 2012 na scenie szczecińskiego DK Słowianin wystąpi zespół Happysad…

:: szczegóły koncertu, informacje o zespole oraz materiały video w rozwinięciu…

Zespół Happysad został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock.

Wraz z wiosenną trasą koncertową Eska Rock Tour 2009 zespół happysad zyskał nowego członka – Daniela Pomorskiego (trąbka, instrumenty klawiszowe), z którym to grupa współpracowała już wcześniej przy nagraniu koncertowego wydawnictwa Na żywo w STUDIO.

W 2011 roku, z okazji dziesięciolecia zespołu grupa zagrała specjalny, jubileuszowy koncert podczas festiwalu w Jarocinie. W koncercie zespołowi towarzyszili goście specjalni: Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), Czesław Mozil, Piotr „Gutek” Gutkowski (Indios Bravos) oraz Krzysztof „Grabaż” Grabowski (Strachy na Lachy, Pidżama Porno).

7 października 2011 miło premierę najnowsze, jubileuszowe wydawnictwo zespołu – „Zadyszka”. Składa się ono z dwóch płyt. Pierwsza zawiera covery znanych utworów happysad wykonywane przez zaprzyjaznione z nimi kapele, a m. in. Czesław Śpiewa, Indios Bravos, Enej, Muchy, Hurt czy Frontside. Druga płyta to pełny zapis wspomnianego wcześniej jubileuszowego koncertu na festiwalu w Jarocinie.
Ponadto, 1 października, podczas otwierającego trasę koncertu w Skarżysku-Kamiennej miała miejsce reedycja pierwszego demo zespołu. We wkładce demówki można przeczytać: „Hej, trzymasz w ręku dokładną kopię płyty demo, którą nagraliśmy w Studiu Kaesemek w Końskich między 8 a 12 kwietnia 2002 roku. Od tego ważnego dla nas momentu liczymy historię happysad (…)”

W lutym 2012 roku roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywa materiał na kolejną płytę. Premiera wydawnictwa przewidywana jest na wrzesień 2012 r., ale już na marcowych koncertach będzie można usłyszeć kilka utworów, które znajdą się na nowym albumie.

:: materiały video powiązane z koncertem ::