ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.04.2015. Boring Drug @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.04.2015. Boring Drug @ Domek Grabarza

18/04/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

syntezatory oraz perkusja spotkają się w Domku Grabarza…

Szczecin, Domek Grabarza, klub Storrady, koncert, koncerty w Szczecinie, Boring Drug, kierunek SzczecinKONCERT: Boring Drug
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. SZCZECIN
KIEDY: 23 kwietnia 2015 (czwartek), START GODZ. 20:00
BILETY: 10zł

Boring Drug to syntezatorowo-perkusyjny kolektyw flirtujący z ginącymi bądź też dawno wymarłymi gatunkami muzycznymi: krautrockiem, spacesynth, new age, czy też (do czego zobowiązuje obecność w zespole artystów wizualnych: Ewy Polskiej, Łukasza Jastrubczaka, Tomasza Kowalskiego), art rockiem.

Koncerty Boring Drug nawiązują również do mitologii dwudziestowiecznej awangardy, zespół improwizował na przykład do rozciągniętego w czasie zapisu wideo Roberta Smithsona („Asphalt Rundown”, 1969) czy wykonywał fragmenty klasycznego eseju tego artysty „A Tour of the Monuments of Passaic” (Artforum, 1967).

Zeszłego lata (2014) w Bródnowskim Parku, na zaproszenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zespół wykonał 7 godzinny koncert, akompaniując do nowo powstałej rzeźby chińskiego artysty Ai Wei Wei’a.

Niedawno, nakładem Altanova Press, ukazała się pierwsza płyta Boring Drug.

Wydawca tej ekscentrycznej oficyny, Sebastian Buczek, wyjaśnia: „Płyta nagrana jest na pszczelim wosku, powielana na ręcznej prasie z miedzianej matrycy, w Pogorzelcu, w barwionym i naturalnym PCLu w nakładzie 100 egzemplarzy. Do recyklingu płyty w domowych warunkach – w tym celu wystarczy zanurzyć ją w wodzie o temperaturze 70 stopni.”

skład zespołu Boring Drug:

Jakub de Barbaro – syntezator
Łukasz Jastrubczak – syntezatory
Igor Kłaczyński – perkusja
Tomek Kowalski – syntezatory
Wiktor Podgórski – gitara
Ewa Polska – theremin