ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.06.2019. Koncert – Jazz na Rogatkach: Trio Flór @ Klub Skolwin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 23.06.2019. Koncert – Jazz na Rogatkach: Trio Flór @ Klub Skolwin

przez Imprezy w Szczecinie

koncert TRIO Flór…

Koncert: Trio Flór
GDZIE: Dom Kultury Klub Skolwin. ul. Stołczyńska 163. 71-868 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 23 czerwca 2019 (niedziela), START godz. 17:00
BILETY: wstęp wolny

Trio FlÓR – zespół powstał w Szczecinie pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy to trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR.

Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie, Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków.

Podczas koncertu w Szczecinie usłyszymy:

Krzysztof Seroczyński – gitara
Tomasz Pikulski – kontrabas
Tomasz Andrzejewski – perkusja

więcej o artystach…

Krzysztof Seroczyński – gitara, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, piewca Muzyki Świata, autor muzyki do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze Kana), recenzował płyty w czasopismach „Audio” i „Jazz Forum”.

Grał w zespołach – Kwartet Pasaka, Czarny Kot Jana Sebastiana. Współtworzył widowiska – „Joga i muzyka” oraz „Cisza już zapadła w nas …”, dyrygent Orkiestry Perkusyjnej „Gamelan”, koncertuje w Polsce z bluesową formacją My z Delty.

Tomasz Pikulski – kontrabas, wieloletni współpracownik „Piwnicy przy Krypcie” w Szczecinie, przez kilka lat podstawa basowa zespołu „Dikanda”, z którą nagrał ich pierwszą płytę oraz zdobył I nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, oraz I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Eurofolk” w Płocku.

Jako członek zespołów brał udział w wielu muzycznych i teatralnych wydarzeniach artystycznych, w tym współtworzył spektakl i koncertował z finalistą Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, brał udział w spektaklu „Piaf” na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie oraz „Wybierz Osiecką raz jeszcze” na scenie dla dorosłych Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, w recitalu „Tango Niezgody” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu.

Tomasz Andrzejewski – perkusja, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracownik Filharmonii Szczecińskiej, zespołu „Camerata Nova”, Orkiestry „Academia”, tworzył sekcję rytmiczną wielu spektakli w złotych latach „Piwnicy przy Krypcie”, brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz koncertował wraz z laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, twórca wielu kompozycji dla zespołu FLÓR, autor tomiku wierszy nigdy nie wydanego…

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.