ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.03.2018. 3moonboys | Grupa Etyka Kurpina @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 24.03.2018. 3moonboys | Grupa Etyka Kurpina @ Domek Grabarza

21/03/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert 3moonboys & Grupa Etyka Kurpina w Domku Grabarza…

koncert 3moonboys & Grupa Etyka KurpinaKONCERT: 3moonboys & Grupa Etyka Kurpina
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. 71-602 Szczecin
KIEDY: 24 marca 2018 (sobota), START GODZ. 20:30
BILETY: 20 zł

Krautowe piosenki i kolaże z kaset na żywo. Na scenie pojawi się eklektyczny, bydgoski skład 3moonboys, który połączył w idealnej proporcji transowy post-rock i formę klasycznych piosenek.

Koncertowy wieczór otworzy Grupa Etyka Kurpina, czyli szalony projekt patchworkowego kolażu kasetowego.

3moonboys istnieją już 13 lat, na koncie mają kilka płyt i blisko dwieście koncertów. Dokładnie 8 lutego ukazuje się ich nowy album, na którym pokazują inną twarz. Formacja porzuciła typowe formy piosenkowe, by eksplorować zawsze obecny w jej muzyce motoryczny trans.

Płyta „Zawsze jest za krótko” to wypadkowa noise’u, popu i elektroniki. Coś dla fanów krautowych brzmień opartych na wyeksponowanym rytmie, jak i dla tych, którzy doceniają psychodeliczną elektronikę zgrabnie osadzoną w post-rockowe ramy.

Podczas koncertu 3moonboys w Szczecinie wystąpią: Radek Drwęcki, Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Piotr Michalski, Miłosz Runge.

Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicz, który posługuje się techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji.

Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizacje na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo, przy użyciu magnetofonów (2x „Philips d6350”, 2x „sony wm-d6c”, aiwa TP-VS615).

Grupa Etyka Kurpina to improwizowane, oniryczne opowieści, pełne nieoczywistych zestawień dźwiękowych wprowadzające słuchacza w surrealistyczny świat plądrofonii.