ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 25.10.2011. War of Eges + In the Mids of Lion + Cruentus

17/10/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: War of Eges + In the Mids of Lion + Cruentus
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 25 października 2011 (wtorek), start godz. 19:00
Bilety: 36zł (przedsprzedaż), 44zł (w dniu koncertu)

We wtorek 25 października w szczecińskim Domu Kultury Słowianin podczas koncertu z mocnym brzmieniem wystąpią dwa zespoły amerykańskie oraz jeden rodzimy szczeciński…
:: szczegóły koncertu, informacje dodatkowe, materiały video w rozwinięciu…
Zespół WAR OF AGES (USA) powstał w 2005 roku.
Ich muzyka oparta jest na niezwykle ciężkim, ale melodyjnym i chwytliwym metal/hardcore. W Szczecinie grać będą jedyny w Polsce koncert na ich trasie promującej czwarty w dorobku album pt. „Eternal”, którego teledysk „Collapse” w przeciągu 11 miesięcy osiągnął liczbę ponad 400.000 wyświetleń na portalu YOUTUBE.
Ich energetyczne koncerty przyciągają fanów na całym świecie. W.O.A. grali trasy z takimi sławami jak Hatebreed, Sick Of It All, Terror, As I Lay Dying, Throwndown i Demon Hunter.
Zarówno muzyka jak i teledyski War of Ages zostały docenione i nominowane w 2010 roku do Ball Handbangers MTV.

Zespół IN THE MIDST OF LION (USA) powstał w 2008 roku. Muzykę swoja określają jak melodyjny death metalowy młyn. Do swoich inspiracji zaliczają Meshuggah, The Faceless, Whitechapel i Darkest Hour.
Wspomagają War Of Ages w trasie po Europie, a na koncercie w naszym mieście będziemy mogli usłyszeć kawałki z ich debiutanckiego albumu Out Of Darkness.

Jako lokalny przedstawiciel wystapi zespół CRUENTUS (Szczecin, PL).
Muzykę którą grają można określić jako Djent Industrial MathCore. Ciężkie granie połączone z growlingiem wokalisty i podbite samplami to coś dla fanów takich zespołów jak Fear Factory. W swoim muzycznym dorobku posiadają dwie płyty (na koncercie usłyszymy kawałki z ich ostatniej doskonałej płyty “Terminal Code”).
Na koncercie w Szczecinie zjawią się zaraz po zakończeniu europejskiej trasy.

:: materiał video ::