ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 26.04.2013. Gerry Jablonski and the Electric Band @ Free Blues Club

19/04/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Gerry Jablonski, the Electric Band, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Ufly, Gerry Jablonski, the Electric Band, w SzczecinieKoncert: Gerry Jablonski and the Electric Band
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 26 kwiecień 2013 (piątek), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 30zł (studenci), 40zł (pozostali)

Gerry Jablonski And The Electric Band – po światowym sukcesie drugiego krążka zespołu, szkocki bluesband wyrusza z trasą koncertową po europejskim kontynencie. Nieprzypadkowo zaczynają od Polski. To tutaj urodził się ojciec Gerry’ego Jablonskiego (wokal, gitara) i stąd wiele lat temu wyemigrował do Aberdeen Piotr Narojczyk (harmonijka).

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Bardzo szybko okazało się, że skład, uzupełniony perkusją Dave Innesa oraz basem Grigora Leslie, to blues pierwszoligowy. Momentalnie zespołem zainteresowały się najważniejsze media okołobluesowe na całym świecie, a w szczególności w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Gerry Jablonski Band gra koncerty na największych festiwalach brytyjskich (Maryport Blues Festival, Carlisle Blues Festival, Colne Blues Festival), zdobi okładki najważniejszych wydawnictw, a kilkustronicowe artykuły i recenzje pojawiają się w dziesiątkach magazynów.

Sukces albumu „Life At Captain Tom’s” sprawił, że są jednym z najbardziej pożądanych koncertowo zespołów bluesowych na świecie. Ale ich blues nie może być odbierany w tradycyjnych ramach. Jest w nim nadzwyczaj dużo rocka, a nietypowy instrument prowadzący, czyli harmonijka, nadaje muzyce zespołu charakterystyczne, mocno energetyczne brzmienie. Gerry Jablonski Band prezentują ten rodzaj bluesa, który porywa nas do ekspresyjnego odbioru koncertowych wykonań utworów.

Spotkanie z muzyką zespołu to niezwykła przygoda, nie tylko dla miłośników gatunku!

Koncert: Gerry Jablonski and the Electric Band
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 26 kwiecień 2013 (piątek), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 30zł (studenci), 40zł (pozostali)

:: materiał video powiązany z koncertem