ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.01.2014. Krzysiek Jurkiewicz i Jacek Jakubowski @ Klub Muzyczny Browar Polski

21/01/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, klub muzyczny, Browar Polski, imprezy, Krzysiek Jurkiewicz i Jacek Jakubowski, Szczecińskie Wierszogranie, koncerty w Szczecinie

Szczecin. Koncerty. 27.01.2014. Krzysiek Jurkiewicz i Jacek Jakubowski @ Klub Muzyczny Browar Polskikoncert: Krzysiek Jurkiewicz i Jacek Jakubowski
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 27 stycznia 2014 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

Krzysiek Jurkiewicz i Jacek Jakubowski to artyści związani ze znanymi grupami Formacja oraz Słodki Całus od Buby.

Krzysztof Jurkiewicz (śpiew, gitara, mandolina, harmonijka ustna; autor tekstów i kompozytor)

Na różnych scenach folkowych obecny od 1981 roku. Od 1989 roku związany z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem połowy repertuaru.

Od tego samego roku związany ze sceną szantową: najpierw jako wokalista wspierający zespół Packet podczas nagrań, a następnie jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja. Współtworzył też, w początkach jej istnienia, folkrockową grupę Szela, a także współpracował z zespołem EKT Gdynia i wspierał (jako wokalista, gitarzysta i mandolinista) solistów: Waldka Mieczkowskiego i Grzegorza Tyszkiewicza.

Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych – za teksty i piosenki; brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

Jacek Jakubowski – akordeonista i wokalista, okazyjnie gitarzysta, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych muzyków sceny „szantowej”. Zaczynał karierę w lubelskim zespole Szantymen, by po przeprowadzce do Trójmiasta przez wiele lat współtworzyć zespół Krewni i Znajomi Królika. Po zawieszeniu działalności KiZK przez krótki czas występował z grupą Smugglers, a od początku do końca – z Gdańską Formacją Szantową. Obecnie współtworzy Formację, gdzie realizuje swoje zamiłowanie do muzyki folk. Także autor tekstów i muzyki (m.in. takich utworów jak Kaper Paweł Beneke, Żeglarzem być).

:: materiał video powiązany z koncertem