ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.02.2016. Lebowski @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.02.2016. Lebowski @ Free Blues Club

21/02/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

muzyka do nieistniejącego filmu, czyli (w końcu) koncert Lebowski w Szczecinie…

27.02.2016 koncert Lebowski, Free Blues Club w SzczecinieKONCERT: Lebowski
GDZIE: FREE BLUES CLUB. ul. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin
KIEDY: 27 lutego 2016 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w klubie i na bilety.fm

LEBOWSKI – zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”.

Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic”, jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Debiut płytowy projektu LEBOWSKI wywołał ogromne zainteresowanie odbiorców ambitnej muzyki rockowej w Polsce i poza granicami naszego kraju, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty.

Album “Cinematic” doczekał się blisko 300 recenzji w ok. 30 krajach świata. Do tego dodać należy liczne wywiady radiowe, obecność w plebiscytach podnoszących debiut płytowy szczecińskiego projektu do poziomu “albumu tygodnia” w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii.

Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” słuchacze stacji “Pro-Radio” oraz “Megastacja Rock”, a także czytelnicy miesięcznika “Metal Hammer”, na którego łamach pojawiły się równie pochlebne recenzje. Podobnie gorąco i z uznaniem odnosili się dziennikarze piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak “Teraz Rock”, “LIZARD”, serbskiego “Nocturne”, fińskiego “Inferno” i wielu innych.

Do pracy nad drugą płytą, (premiera w 2014 roku), szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu LEBOWSKI, wspomnieć należy również o koncertach zespołu, które realizowane w efektownej oprawie wizualnej, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy” w Berlinie czy “Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

zespół Lebowski to:
Marcin Grzegorczyk – gitary
Marcin Łuczaj – syntezatory
Marek Żak – bas
Krzysztof Pakuła – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem