ARCHIWUM. ODWOŁANY. Szczecin. Koncerty. 27.05.2013. La Minor @ Rocker Club

21/05/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, LaMinor, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Rocker Club, imprezy, LaMinor, w SzczecinieKoncert: La Minor
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 27 maja 2013 (poniedziałek), start godz. 20:00
ODWOŁANY!
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (od 25.05)

W poniedziałek 27.05.2013 w szczecińskim klubie Rocker pojawią się LaMinor – najsławniejsi muzyczni gangsterzy Europy…

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…


La Minor to formacja charakteryzująca się wyjątkowo sprawnym łączeniem ludowych rytmów rosyjskich z muzyką klezmerską i elementami jazzu.

Gangstersko-miłosne utwory inspirowane są piosenką uliczną Odessy i Petersburga lat 20 ubiegłego wieku. Muzykę wzbogaca Bayan – rosyjski akordeon, saksofon i bałałajka, nadając każdej aranżacji niepowtarzalnego brzmienia.

La Minor za pomocą swoich dźwięków przenosi słuchaczy w świat starych gangsterskich filmów, pełnych miłości, namiętności i pasji, a każdy ich występ to kolejna historia o niegrzecznych chłopcach i złamanych sercach.

Grupa La Minor powstała w 2000 r. i od tego czasu kilkakrotnie przemierzyła już Europę. Swoją muzyką podbijają serca tłumów, nikogo nie pozostawiając obojętnym na swą wyjątkową twórczość. Zespół występował w niezliczonych klubach i salach koncertowych oraz był gościem specjalnym wielu festiwali.

W skład grupy wchodzi sześciu energetycznych mężczyzn zachwycających charyzmą i wyglądem: Slava Shalygin – wokal, Sasha Ejov – Bajan (rosyjski akordeon), Zhenya Bobrov – perkusja, Wasilij Telegin – kontrabas, Wowa Uspienski – gitara i banjo, Igor Boytsov – saksofon.

Prekursorem i wzorem muzycznym dla La Minor jest Arkady Severny – leningradzki śpiewak muzyki gangsterskiej, na którego koncie znalazło się ponad 80 albumów.

La Minor znani są polskiej publiczności choćby z Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym oczarowali swoich słuchaczy, gwarantując niezapomnianą muzyczną przygodę. Oprócz kraju rodzinnego, rosyjska grupa doceniania jest przez miłośników klimatycznego brzmienia w Niemczech, Szwajcarii, Holandii czy Słowenii, gdzie koncertują i wciąż są zapraszani. Tym razem, szanse na obcowanie z rosyjskim folkiem ma szczecińska publiczność.

Rocker Club zaprasza na widowisko muzyczne pełne niebanalnych rytmów przełamanych melancholią i niezwykłego głosu Slavy Szalgina, gdzie każdy tekst, to opowieść o miłości, zdradzie, pieniądzach, alkoholu i chłopcach, którzy nigdy nie dorosną. Melodie idealne do tańca i delektowania się muzyką przy lampce wina.

La Minor w Rocker Club to muzyczna podróż w czasie, w którą musisz wyruszyć!

:: materiał video powiązany z koncertem:


Koncert: La Minor
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 27 maja 2013 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (od 25.05)