ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.04.2012. Bracia Figo Fagot

21/04/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Bracia Figo Fagot
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 28 kwietnia 2012 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu imprezy)

Bracia Figo Fagot to jedyny zespół muzyczny, który obrósł w legendę zanim stał się sławny.

 

:: informacje o wydarzeniu oraz materiał video w rozwinięciu…

Wszystko zaczęło się, gdy na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt” scenarzyści Git Produkcji wprowadzili do fabuły drugoplanowe postaci sympatycznych muzyków disco-polo. Szybko okazało się, że Filip i Fabian Barłosiowie skradli serca widowni, a niedługo potem trafili w jej gusta…

Bracia Figo Fagot – Zespół Bartka Walaszka, założyciela grupy artystycznej GIT PRODUKCJA autora popularnych kreskówek z serii „Kapitan Bomba” robi coś, czego jeszcze nikt w Polsce nie zrobił. Artyści założyli prawdziwy zespół z gatunku disco, nurt: polo.

Każdy, kto ma poczucie humoru, doceni kunszt wykonawczy duetu Bracia Figo Fagot.
Blogerzy i komentatorzy porównują zespół do sztandarowych kapel z nurtu „comedy rock” (jak np. Tenacious D).

Dziś trudno znaleźć młodego człowieka, który przechadzając się po ciemnym lesie nie dodaje sobie otuchy nucąc pod nosem „Małgoś, Małgoś”. Kto z nas powstrzyma nogę od tupania, gdy posłyszy na dyskotece melancholijne „Gdybym zgolił wąs”? Po zakończeniu emisji serialu legenda stała się fikcją, a Bracia Figo Fagot zaczęli udzielać prawdziwych koncertów przed mniej lub bardziej żywą widownią.

Potężne basy, agresywne piano i głos jakby tysiąc aniołów zaśpiewało z nieba – to cechy, które powodują, że królowie disco są tylko jedni!

:: materiał video powiązany z koncertem ::