ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.04.2018. Human Element @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.04.2018. Human Element @ Free Blues Club

26/04/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Human Element to zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie – ! KINSEY ! GARRISON ! ARTO ! NOVAK !

28.04.2018 Human Element, koncert w SzczecinieKONCERT: Human Element
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 28 kwietnia 2018 (sobota), START godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
BILETY: 99 zł (przedsprzedaż), 119 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie lub na bilety.fm

Human Element to zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie, w tym klawiszowca Scotta Kinsey’a, basistę Matthew Garrison’a, perkusistę i wokalistę Arto Tunçboyaciyana i perkusistę Gary’ego Novaka.

Artyści występowali i nagrywali z takimi gigantami muzyki jak Herbie Hancock, Joe Zawinul, Chick Corea, John McLaughlin, Al Di Meola, Meshell Ndegeocello, Sting, John Scofield, Snarky Puppy, Alanis Morissette, Joni Mitchell, Whitney Houston, Chaka Khan, Lalah Hathaway i wielu innych.

Human Element posiada unikalną wizję, która wytycza zupełnie nowy zakątek muzycznej mapy. Ich elektryzujące występy i nagrania mówią o postępowej tradycji zapoczątkowanej przez Milesa Davisa, Johna Coltrane’a, Weather Report czy Mahavishnu Orchestra, przenosząc te tradycje do zupełnie nowego miejsca.

Mieszają rytmy Funk, Electronic, Folk, improwizują, aby stworzyć bogaty, nowy dźwięk, który cofa i przyciąga do granic muzycznego doświadczenia. Human Element pcha muzykę w kierunku tak świeżym i historycznym jak sami muzycy.

„Postanowiliśmy, że zdecydowanie powinien być taki zespół i że płytę nagra tylko nasza czwórka” – mówi Kinsey. Jest w tym coś wyjątkowego. Wszyscy kochaliśmy Weather Report i Mahavishnu Orchestra i chcieliśmy bliskości prawdziwego zespołu. Tak więc nasza czwórka koczowała przez kilka dni i nagrywała wszystkie podstawowe kawałki do tej płyty. Wszyscy wnieśli melodie i wszyscy mieliśmy jakiś wkład w to, w jaki sposób to w końcu brzmi. To nigdy nie była wizja jednego człowieka, nawet jeśli nagrywaliśmy jego melodię. Dlatego ja naprawdę myślę, że to brzmi jak zespół” mówi Kinsey o ich debiutanckim wydaniu.

I chociaż wpływ Zawinula może być chwilami widoczny, cztery pokrewne duchy śmiało wkraczają na wyraźnie nowe terytorium. „Językowo wszyscy mamy tak wiele od Joe”, mówi Kinsey, „a jednak chcieliśmy, żeby było inaczej i o nas. I kiedy się do tego zabraliśmy, myślę, że to zaczęło naprawdę nabierać naszej tożsamości. Obejmuje duży obszar muzyki, a jednak wciąż brzmi jak jedność. ” dodaje Garrison,” Jeśli chodzi o wpływ Joe na ten zespół, to jest on niezaprzeczalny. Pozostawił tak duży ślad, że trudno uciec jego esencji. I osobiście uważam, że Kinsey to chyba jedyny muzyk, który naprawdę podołał i wniósł to brzmienie i wizję w przyszłość jednocześnie zachowując istotę.”

:: materiał video powiązany z koncertem

28.04.2018 Human Element, koncert w Szczecinie