ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.09.2012. Oldschool Fest

21/09/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Oldschool Fest

Koncert: Oldschool Fest
zagrają: The Analogs, Farben Lehre, Terrible Disease, ODC
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 28 września 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 29zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

W piątek 28.09.2012 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin zobaczyć i posłuchać będzie można zespołów The Analogs, Farben Lehre, Terrible Disease, ODC. Wszystko to w ramach koncertu Oldschool Fest

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

THE ANALOGS
Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak BUSINESS, ANGELIC UPSTARTS, DEZERTER, DEMENTED ARE GO, CHELSEA, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DISCHARGE czy FARBEN LEHRE. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości THE ANALOGS. Szczerość i energia ich koncertów to składowa ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W ich muzyce można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak COCK SPARRER, RANCID, JOHNNY CASH, THE CLASH, SOCIAL DISTORTION.

FARBEN LEHRE
Ten zespół to fundament polskiej sceny niezależnej. Działają od 1986 roku a każda ich kolejna płyta staje się od razu wydarzeniem!!! FARBEN LEHRE są zespołem, który gra rocznie najwięcej koncertów a organizowane przez nich trasy z cyklu Punky Reggae live stały się pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników punk rocka, reggae oraz szeroko rozumianej muzyki rockowej.

TERRIBLE DISEASE
Terrible Disease narodziło się w Stargardzie Szczecińskim w roku 2010. Matką i ojcem zespołu są Zbyszek Jasiński (perkusja)i Arek Piesiewicz (bas), w lipcu 2010 do zespołu dołączył Piotr Hurec (gitara, wokal) a w styczniu 2011 Kasia Meow (wokal). Ta na pozór chimeryczna mieszanka osobowości i inspiracji stanowi o wyjątkowym brzmieniu i mocy zespołu. Wcześniej Terrible Disease supportowali między innymi Beach Fossils, Kristen oraz Oxbow. Ten ostatni koncert okazał się być przełomowy dla Meow, która obecnie udziela się wokalnie w projektach ich wokalisty Eugene Robinsona. W kwietniu 2011 zespół nagrał swoją debiutancką płytę „Get Infected”.

ONE DEAD COP
Pochodzą ze Szczecina a ich muzyczne osiągnięcia to spora ilość kawałków dostępnych w internecie za darmo… Po kilku zmianach składu są obecnie w doskonałej formie a ich muzyka to zderzenie tradycyjnego amerykańskiego punk rocka/hard core w stylu Minor Threat czy 7 Scecond ze wschodnio europejskim menelstwem.

Koncert: Oldschool Fest
zagrają: The Analogs, Farben Lehre, Terrible Disease, ODC
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 28 września 2012 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 29zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)