ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.01.2014. Waglewski Fisz Emade @ Opera na Zamku w Szczecinie

23/01/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Waglewski Fisz Emade, opera, Opera na Zamku, w Szczecinie, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Waglewski Fisz Emade, opera, Opera na Zamku, w Szczecinie, koncerty w Szczeciniekoncert: Waglewski Fisz Emade
Gdzie: Opera na Zamku. Ul. Energetyków 40. Szczecin
Kiedy: 29 stycznia 2014 (środa), start godz. 19:00
Bilety: 49zł (przedsprzedaż), 69zł (w dniu koncertu)

Po pięciu latach od wydania Platynowej „Męskiej Muzyki” z nową płytą powraca projekt Waglewski Fisz Emade – Matka, Syn, Bóg.

Czy nowy album odniesie tak spektakularny sukces? Jedno jest pewne, jeśli spotykają się twórcze głowy Rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie.

Już sam tytuł „Matka, Syn, Bóg”, zapowiada iż wypowiedź Artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.

Producentem muzycznym albumu jest EMADE, który także gra we wszystkich utworach na perkusji.

Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego.

Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego.

Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon – grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek – głos, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski – instr. smyczkowe.