ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2014. Maria Ka @ Domek Grabarza

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2014. Maria Ka @ Domek Grabarza

23/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Domek Grabarza, Maria Ka, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Domek Grabarza, Maria Ka, w SzczecinieKONCERT: Maria Ka
GDZIE: Domek Grabarza. Ul. Storrady 2. SZCZECIN
KIEDY: 29 MARCA 2014 (sobota), START GODZ. 20:30
BILETY: 10zł

W sobotę 29 marca w Domku Grabarza w zagra pochodzące z Gdańska trio Maria Ka, z charyzmatyczną liderką, obdarzoną niezwykłym głosem – Marią Ka.

Zespół powstał jesienią 2013 roku i wziął nazwę od projektu solowego artystki.

Teraz, w trójkę grupa ożywia pomysły słowno-muzyczne autorstwa Marii Ka, skupiając muzyków znanych ze współpracy m.in. z zespołami Drekoty, Bielizna i Pogodno.

Pod koniec ubiegłego roku Maria została włączona przez portale TegoSlucham.pl oraz Musicis.pl do grona najlepiej zapowiadających się artystów w roku 2014.

„Poszarpane, psychodeliczne dźwięki okraszone wokalem Marii sprawiają, że śmiało można określić ją jako jedną z najlepiej zapowiadających się młodych artystek – pisał w uzasadnieniu Music is, a TegoSlucham.pl podkreśla nie tylko jej niebanalny głos, ale i zmysł konstruowania niepokojących, nerwowych piosenek.

WAFP nazywa ją z kolei „Nickiem Cave’em w spódnicy”. Podczas wiosennej trasy będzie można po raz pierwszy zobaczyć zespół na żywo. Grupa wciąż pracuje nad debiutanckim materiałem – w marcu na antenie Radia Gdańsk odbyła się premiera nowego materiału demo.

Twórczość tria osadzona jest w estetyce muzyki psychodelicznej, z pogranicza punk-bluesa, rocka oraz dźwięków nowofalowych oraz elektroniki. Ważną rolę pełni w niej mocny i charakterystyczny wokal Marii oraz niepokojące, w przeważającej większości polskie teksty.
Koncert będzie piątą odsłoną cyklu organizowanego przez portal TegoSlucham.pl, tym razem we współpracy z Klubem Storrady.

Start godzina 20:30. Wjazd 10 zł. Po koncercie impreza w podobnym muzycznym klimacie.

Maria Ka to:
Maria Ka (wokal, klawisze, teksty), Michał Kusz (gitara, saz), Paweł „Model” Osicki (perkusja, perkusjonalia)