ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2014. The Brew + Kismet Ryding @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2014. The Brew + Kismet Ryding @ Free Blues Club

22/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, the Brew, Kismet Ryding, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, the Brew, Kismet Ryding, w SzczecinieKONCERT: The Brew + Kismet Ryding
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 29 marca 2014 (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 45ł (przedsprzedaż), 60zł (w dniu koncertu)

The Brew (UK), zespół wywodzący się z miasta Grimsby w Anglii nie miał słabych momentów od czasu wydania swojego pierwszego albumu, który zdobył uznanie międzynarodowe, płyty The Joker, w 2008 r. Dwie kolejne płyty studyjne oraz wybuchowy album koncertowy sprawiły, że wielokrotnie nagradzane trio stało się jedną z najlepszych europejskich propozycji koncertowych.

The Brew łączy klasyczny rock ze świeżą energią we współczesnym wydaniu.

Płyta Control –ostatni album studyjny – jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę, jest najodważniejszym jak do tej pory albumem, nagranym przez zespół z wielką pewnością siebie.

Jak mówią członkowie The Brew, Tim Smith (gitara basowa), Jason Barwick (gitara/śpiew) i Kurtis Smith (perkusja):

Nadszedł czas na zmiany. Po udanej współpracy z Chrisem Westem w roli producenta przy płytach A Million Dead Stars i The Third Floor, zespół zdecydował się zadzwonić do weterana hard-rocka, Toby’ego Jepsona, by zaproponować mu współpracę w ramach nowego albumu. Jepson odniósł sukcesy z zespołami takimi jak Little Angels, a ostatnio wyprodukował lub koprodukował albumy zespołów takich jak The Virginmarys (otrzymując UK Classic Rock Magazine Award 2013), a także The Answer (płytaNew Horizon z 2013 r.). Pracował on także z weteranami, takimi jak Saxon czy Fastway. „Gdy się spotkaliśmy, natychmiast poczuliśmy, że nadajemy na tych samych falach”, wspomina Tim Smith, „Toby uwielbia nagrywać na setkę, a to, jak wszyscy wiedzą, sytuacja, w której The Brew czuje się najlepiej.”

Po raz pierwszy, po namowach Jepsona, zespół miesiącami przygotowywał materiał przed sesją nagraniową. „Daliśmy sobie czas, i zamknęliśmy się w studiu pracując nad numerami, zamiast robić to w czasie trasy koncertowej. Nie mieliśmy wcześniej tego przywileju. Spojrzeliśmy wstecz na nasze wcześniejsze albumy, omówiliśmy co nam się na nich podobało, i, co ważne, co podobało się naszym fanom. Omówiliśmy także to, co fanom podoba się w naszych występach na żywo, oraz energię, jaka jest obecna na koncertach. Założyliśmy, że wszystkie te elementy znajdą się na nowym albumie.”

 :: materiał video powiązany z koncertem