ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 30.10.2014. Obscure Sphinx + goście: Dirge, Godbite @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 30.10.2014. Obscure Sphinx + goście: Dirge, Godbite @ Dom Kultury Słowianin

25/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Obscure Sphinx, Dirge, Godbite, 30.10.2014, weekend, w Szczecinie

2014_10_30-koncert-Obscure-SphinxKoncert: Obscure Sphinx
gość: Dirge, Godbite
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 30 października 2014 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

Koncert w Szczecinie jest jedynym koncertem Obscure Sphinx w Polsce w ramach European Decimation Tour 2014. Podczas występu w szczecińskim Słowianinie towarzyszyć im będą dwie ekipy – polskie Godbite, a także francuski Dirge.

Takiej okazji nie można przegapić, szczególnie, że Obscure Sphinx po tej trasie koncertowej planuje w całości poświęcić się komponowaniu materiału na kolejną płytę.

Obscure Sphinx to projekt założony w 2008 roku w jednym celu: zaprowadzić słuchacza na skraj przepaści szaleństwa, opowiedzieć mu o tym i bezpiecznie sprowadzić do domu.

Koncerty Obscure Sphinx to misteria mroku, niewyjaśnionych lęków i wykrzyczanych, wcześniej tłumionych, emocji.

Tworzą muzykę oscylującą między post i doom metalem, nie boją się jednak czerpać inspiracji z innych gatunków. Nieustannie flirtując z konwencjami, łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. Całość zaś dopełniona jest wyjątkowym głosem wokalistki.

Obecnie zespół kontynuuje promocję swojego drugiego, świetnie przyjętego albumu – po wspólnej polskiej trasie z zespołem Behemoth, a także kilkunastu koncertach w Europie w pierwszej połowie 2014 roku, wyruszyli w European Decimation Tour 2014, podczas której odwiedzą kraje takie jak Niemcy, Holandię, Czechy, a także Wielką Brytanię.

:: materiał video powiązany z koncertem