ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.03.2014. Szczecińskie Wierszogranie – u Studni + Do Góry Dnem @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.03.2014. Szczecińskie Wierszogranie – u Studni + Do Góry Dnem @ Klub Muzyczny Browar Polski

25/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, szczecińskie wierszogranie, u Studni, Do Góry Dnem, koncerty, w Szczecinie

Szczecin, koncert, Do Góry Dnem, koncerty w SzczecinieKoncert: U Studni + Do Góry Dnem
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 31 marca 2014 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 25zł (przedsprzedaż), 30zł (w dniu koncertu)

U Studni – Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań.

Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo.

W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie.

U Studni to:

Dariusz Czarny (gitary, śpiew), Wojciech Czemplik (skrzypce, mandolina), Andrzej Stagraczyński (gitara basowa), Justyna Wojtkowiak (śpiew), Aleksandra Kiełb-Szawuła (śpiew), Ryszard Żarowski (gitara, śpiew)

z zespołem u Studni zagra zespół dyrektora artystycznego Szczecińskiego Wierszogrania Marka Kuca – Do Góry Dnem

Motto zespołu:

Jeszcze grajmy, grajmy jeszcze, chociaż blisko koniec drogi
Jeszcze nas otulą deszcze, jeszcze nas zabolą nogi…

W marcu 1978 roku na przeglądzie YAPA w Łodzi, zespół zadebiutował piosenką „Ziarnko maku” i zdobył swoje pierwsze (z licznych) wyróżnienie.

Grupę tworzyli wówczas: Alina Tomczak, Jacek Żurawski, Władek Piątkowski oraz Przemek Niwiński – współzałożyciel i pomysłodawca nazwy zespołu. W kolejnych latach do zespołu dołączali nowi członkowie: Czesiek Lasiuk (twórca największych przebojów DGD), Wojtek Czemplik (późniejszy wieloletni skrzypek zespołu Stare Dobre Małżeństwo), Marek Kuc i inni. W 2005 roku do grupy dołączyli Aleksandra Kiełb-Szawuła i Andrzej Stagraczyński (obydwoje udzielający się w SDM).

W ciągu swojego 35-letniego istnienia (z przerwami na wychowanie dzieci), grupa wielokrotnie występowała na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach piosenki studenckiej, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku za piosenkę „Sierpień”, a na przeglądzie Bazuna w 1981 roku tytuł Rajdowej Piosenki Roku dla „Turystycznej samby”.
Grupa Do Góry Dnem wydała również trzy płyty:

Obecnie grupa występuje w składzie:
Przemek Niwiński (gitara, śpiew), Marek Kuc (gitara, śpiew), Czesiek Lasiuk (śpiew), Ola Kiełb-Szawuła (gitara, śpiew), Monika Kobayashi (flet), Ania Dębicka (skrzypce), Andrzej Stagraczyński (gitara basowa), Andrzej Kalus (gitara basowa)

Do Góry Dnem, zespół zawsze wierny klimatom Krainy Łagodności, balladzie i piosence turystycznej