ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.05.2014. Saprophyte + Rockasta + Curcuma @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.05.2014. Saprophyte + Rockasta + Curcuma @ Free Blues Club

25/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, koncert, Curcuma, Rockasta, Saprophyte, w Szczecinie

curcumaKoncert: Saprophyte + Rockasta + Curcuma
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 31 maja 2014 (sobota), start godz. 21:00, wejście od godz. 19:00
Bilety: 10zł (studenci/uczniowie), 15zł (pozostali)

URODZINOWE 3w1 – SAPROPHYTE + ROCKASTA +CURCUMA!

Ostre brzmienia z okazji urodzin wokalistki zespołu SAPROPHYTE!

Zespoły przygotowały wiele niespodzianek, zaskakujący rozwój wydarzeń oraz nieprzewidywalne mieszanki personalno- stylistyczne na scenie.

SAPROPHYTE
Zespół powstał na początku 2013 roku, od samego startu ideą każdego z członków zespołu było nie trzymanie się określonych ram gatunkowych. Ich utwory to bardzo ciekawe aranżacje uzupełnione damskim wokalem.

ROCKASTA
Zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka, szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne rockowe brzmienie.

ROCKASTA to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała z połączenia ROCKa oraz KASTY (w żargonie KASTA oznacza również akordeon).

Po zmianach personalnych wznowił działalność pod koniec 2012 roku a w 2013 roku wszedł do studia aby zarejestrować materiał na płytę, która przy sprzyjających warunkach ujrzy światło dzienne w 2014 roku.

Muzyka ROCKASTY przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką rockową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

Skład Rockasty:
Przemek Nowak (akordeon), Marcin Budaj (gitara), Damian Przybylski (bas), Piotr Busz (perkusja)

CURCUMA

Curcuma powstała w kwietniu 2007, ale teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym jak do składu dołączył wokalista Szurbo. W nowym składzie pierwszy koncert miał miejsce w legendarnym szczecińskim Free Blues Clubie 9 września 2011. W kwietniu 2012 zespół nagrał płytę EP pt. NIKT. Kolejne miesiące to koncerty i wydanie dwóch singli pt. „Świt” i „Gwóźdź”.

W 2013 roku Curcuma zagrała na największym europejskim festiwalu Przystanku Woodstock.

Curcuma to post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. To koncertowy dynamit wspomagany przez młot pneumatyczny. Fani zespołu określają muzykę Curcumy „Gwoździem”. „Wbijanie gwoździ” polega na rytmicznym ruchu głowy ku dołowi. Dzieje się tak, gdyż pod wpływem „ataku” Curcumy następuje u odbiorców pewnego rodzaju pulsacyjny ucisk czaszki na mózg.

Curcumę tworzą:

Szurbo (Łukasz Szulborski) – wokal. Do zespołu dołączył w 2011 roku i od razu został rozpoznany jako „brakujący element układanki”.
Degóra (Jakub Degórski) – gitara. Założyciel i kompozytor większości materiału. Lider zespołu. Jak mawiają znawcy: „Degóra nie jest gitarzystą. On jest drwalem”.
Marówa (Marek Kuśmierczak) – Bas. Współzałożyciel Curcumy. Dobry duch zespołu. Pogromca delikatnych dźwięków.
Beniu (Piotr Busz) – bębny. Znany z brutalnych uderzeń w werbel. Legendarny łamacz pałek.

:: materiał video powiązany z koncertem